| Ada901 a întrebat:

Sotul meu a plecat la munca în strainatate luni pe 29 iulie, de când a plecat eu dorm cu tricoul lui în braţe deşi vorbim video. Imi e foarte dor de el, parinţii mei îmi zic ca sunt în depresie, dar eu zic ca nu sunt.Cum ma pot obisnui cu lipsa lui? Îl iubesc mult

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti iei de munca, in loc sa plangi inutil, macar nu ai mai taia frunza la caini inutil si v-ati ajunge cu banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acu vreo 5 zile il certai pe aici ca te-a inselat cu una
daca tot ai ramas singurica poate iti pui acidul ala

| gabicoo a răspuns:

Să știi că a plecat cu aia a cărui fir de păr l-ai găsit în mașină. Uită-l.

| ioana748 a răspuns:

Se numeste atasament nesanatos.
Trece de la sine.
O sa va gasiti fiecare pe altcineva, asa se intampla in astfel de cazuri.

| Madaxo97 a răspuns:

Peste cateva zile o să fi mai bine, o să vezi. Durează acum o săptămână, doua, până te obișnuiești cu lipsa lui, apoi o să fi bine, nu ești în depresie.

| Miruna333 a răspuns:

Nu a plecat la razboi incat sa dormi cu tricoul lui in brate, abia dupa 2 zile. Suna a dependenta de el. Sa faci terapie.

| adryang78 a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine. Pentru voi, de fapt. Știu cum este, am trecut și noi prin asta o perioadă, cât am fost plecat. Nu există rețetă să te obișnuiești cu lipsa lui. Cu timpul, o să-ți fie poate un pic mai ușor, intervine obișnuința. Recunosc, eu după patru luni am dat naiba și bani și tot și am venit acasă. happy

| Cipi1212 a răspuns:

Nu poți fi in depresie dacă îți iubești soțul.