| Rebeca900006 a întrebat:

Soțul meu are 41 de ani iar eu 25 noi avem o relație frumoasa amândoi și ne dorim și un bebe suntem de 3 ani căsătoriți avem o relație frumoasa nu contează diferența de vârstă chiar dacă e de 16 ani eu cu el ne-am cunoscut la un restaurant lucra el ca chelner acolo.Cum putem păstra o relație sănătoasă? Care e pentru voi maximul de diferență de vârstă dintre voi și partener? Voi unde ați cunoscut partenerul/partenera voastră de viață?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Consider ca diferenta perfecta intre barbat si femeie trebuie sa fie de max 3-4 ani.
La 16 ani diferenta este deja o groapa intre voi, diferenta de metalitate, de educatie, de generatie, de functionalitate fiziologica samd.
Discrepantele vor fi vizibile si te vor deranja teribil nu acum, ci peste 10 ani!

| Cipi1212 a răspuns:

O relație sănătoasă se păstrează printr-o bună înțelegere.

| DandG2304 a răspuns:

Comunicare deschisa, chiar daca este o diferenta mai mare de ani intre voi. Pe actualul meu l-am cunoscut de pe o aplicatie de Dating, amandoi intraseram "din curiozitate". Este mai mic decat mine cu 3 ani, dar are o mentalitate net superioara celor mai mari decat mine. Varsta este doar un numar, important este sa va intelegeti, sa comunicati deschis si sa va dati timp sa faceti schimbarile necesare ca sa fie totul bine intre voi.