| Andra6666666 a întrebat:

Sotul meu are un restaurant, noi locuim în Franţa dar suntem români, acolo are el restaurantul, e afacere de familie facută de noi împreună. Nu avem copii, eu merg la munca, muncesc la restaurantul lui cand vreau eu.Credeţi ca ar trebui să gasim un echilibru între viaţa persobala şi cea profesionala? Credeţi ca daca acasa sunt soţia lui la munca trebuie sa ne comportam ca si sef angajat adica sa nu ne pupam, îmbraţişăm la muncă?

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Trebuie separata viata personala de cea profesionala. Mai ales ca sunteti in public: angajati, clienti. Nimeni nu are sa va mai respecte daca vede ca voi va ocupati de altceva decat de afacere. Acasa, poti sa-i fii si amanta nu numai sotie. Intelegi ce spun. Un gest de tandrete nu inchide un restaurant. Dar neglijarea afacerii in favoarea "incalzirii" partenerului, o poate face.

3 răspunsuri:
| adam7 a răspuns:

Purtați-vă cum simțiți, dar normal la muncă șeful e șef, indiferent de rudenie.O afacere se conduce cu disciplină și implicare, iar dacă angajații și șeful își încurcă rolurile între ei nu e treabă bună.
Desigur ca poto schimba 2 vorbe intime sau un sărut cu soția și trebuie să existe un echilibru în orice, mai ales între muncă și viață privată, ca altfel ajungi de sacrifici familia pentru muncă și nu e bine nici așa.

| Cipi1212 a răspuns:

Relația dintre voi ar trebui să fie de parteneri de viață.

| ioana748 a răspuns:

Va pupati cand nu va vede nimeni.
De fata cu ceilalti trebuie sa fie o imagine ca va respectati unul pe celălalt si sa tii cont de sugestiile lui cand vin in calitate de lider.