| Aurora678 a întrebat:

Sotul meu e de 2 ani în scaun cu rotile din cauza unui accident de motor avem 2 copiii împreună eu nu am divorţat de el pentru ca îl iubesc mulţi imi spun sa bag divorţ dar nu voi face asta copii au varsta de 7 ani baiatul şi fata are 3 ani îmi e greu cu 2 copiii şi cu el în situaţia asta ce pot face? Eu am 27 de ani şi el are 29

7 răspunsuri:
| Anonima1104 a răspuns:

Fiti alături de familie și dacă vreți un job pentru a va descurca mai bine pe partea financiară, căutați ceva de lucru de acasă. De exemplu in call center sau network marketing.
Nu mai ascultați de gura lumii atâta timp cât va simțiți împlinita sufletește lângă soț și copii. Banii vin și pleacă.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti iei servici si sa duci casnicia mai departe, ca el se poate uita dupa copilasi acasa, poate face lectii cu ei, mai poate face o mancare samd.

Daca ai suflet de om bun si iti iubesti copii si sotul, nu parasesti un om invalid, doar pentru ca a avut ghinionul sa ramana intr-un scaun cu rotile.

| Annie92 a răspuns:

Bună Aurora, îmi pare rău că treci prin așa ceva. E cu siguranță greu și tu faci asta din iubire față de el. El ar face așa ceva dacă ar fi în locul tău? Eu zic să faci ce simți ca e cel mai bine pentru tine. Nu te lua după alții deși îți vor binele și intențiile lor îs bune îți pot da sfaturi eronate.

| ioana748 a răspuns:

Pai la bine si la greu, parca asa zice la casatorie.
Nici nu stiu de ce iti pui aceasta intrebare.
Crezi ca el a vrut sa fie asa?
Si nu inteleg de ce stai de vorba cu lumea despre acest subiect.
Si cine isi permite sa te jignească cu sfaturile respective.
Multa sanatate si toate cele bune ❤️

| Furnicuta000 a răspuns:

Asta e destinul, asa s-a intamplat, nu ai ce sa faci decat sa ramai sau sa pleci. Dar banuiesc ca nu te lasa inima.
Eu una cand aud povesti de genul recunosc ca ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca era invers. Cati barbati ar fi ramas langa sotia lor sa o ingrijeasca, sa o spele, sa o plimbe, sa faca totul pentru ea. Bag mana in foc ca foarte putini, ii numeri pe degete. Barbatii de obicei fug in situatiile astea.
Iti spun lucrul asta pentru ca nu vreau sa te simti vinovata in cazul in care nu o sa mai vrei sa fii ingrijitoarea lui. Pt ca s-ar putea ca intr-o zi sa nu mai poti. Nici nu e sanatos pentru o casnicie ca unul din parteneri sa fie pus in situatia asta. Cel mai sanatos ar fi sa angajezi pe cineva sa ii fie insotitor dar imi imaginez ca in tara asta ar fi un lux

| Cipi1212 a răspuns:

Încearcă să îi faci o pensie de invaliditate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza ce zic altii daca tu il iubesti?