| Aurora678 a întrebat:

Sotul meu e de 2 ani în scaun cu rotile din cauza unui accident de motor avem si 2 copii împreuna eu îl iubesc mult pentru ca e un soţ minunat şi tatal copilor mei a început şi recuperarea o face de mult doar ca acum au aparut progrese si sunt sanse sa îşi revina pentru ca acum se poate ridica singur dar de mers înca nu poate merge el mereu îmi zice ca simte ca e o povara pentru mine dar nu e aşa.Cum sa îl fac sa înţeleaga ca nu e o povara pentru mine?

1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Cu dragoste și răbdare. Îi repeți mereu că nu-i adevărat și că îl iubești, la bine și la rău.
E normal să se simtă așa, mai ales dacă este bărbat cu capul pe umeri.