| Aurora678 a întrebat:

Sotul meu e de 2 ani in scaun cu rotile din cauza unui accident de motor, eu îl iubesc de aceea nu l-am parasit. Avem 2 copii împreuna, un baiat de 7 ani si o fata de 3ani, eu am 27 de ani şi el 29. Lumea zice că daca stau cu el îmi voi distruge viaţa, pe mine nu ma lasa sufletul sa îl parasesc, e tatal copiilor mei şi îl iubesc foarte mult, nu mă împiedica cu nimic ca e în scaun cu rotile. Imi e greu pentru ca eu trebuie să îl ridic din pat pentru ca nu îşi poate misca deloc picioarele, sunt sanse mici sa îşi revina înca sper, cu banii ma descurc pentru ca am primit marire de salariu de la serviciu, muncesc de acasa si el munceste de acasa pentru ca lucreaza pe calculator. Credeţi ca fac bine ce fac? Cum îmi pot ajuta soţul mai mult?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, faci bine.

| Madaxo97 a răspuns:

Faci bine ce faci, în niciun caz nu îl abandona, ar fi cel mai josnic lucru, asta e, asta e crucea ta pe care o ai de dus, nu asculta de gura lumii să il abandonezi, dacă ai face-o oricum ar comenta invers, că de ce l-ai abandonat, orice ai face gura lumii nu o astupă nici pământul. O să fie bine, veți găsi soluții pentru tot, dacă va iubiți.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să angajezi pe cineva care să te ajute cu soțul tău.

| ioana748 a răspuns:

Mie mi se pare ca sunteti o familie frumoasă.
Altii in picioare nu au responsabilitatea familiei si nu muncesc.
Felicitări sotului si tie.
Din cate povestești, omul tau e mai intreg decat multi ratați in picioare.
Bravo lui, bravo voua.

| adryang78 a răspuns:

Nu e bine ce faci, ci este FOARTE BINE ce faci. Ești o femeie admirabilă și pentru asta te respect, deși nu te cunosc. Lasă lumea să vorbească, așa e de când lumea și pământul. O dragoste adevărată nu se împiedică de necazuri, le depășește. Rămâi cu soțul tău, păstrați-vă căminul, aveți grijă de copii. Chiar în momentul ăsta le oferiți un exemplu minunat din care vor trage învățăminte cu siguranță. ASTA înseamnă o familie funcțională. Respect!
S-auzim numai de bine!

| Miruna333 a răspuns:

Vad ca ai specificat ca e tatal copiilor tai, si ca a aveti 2 copii, daca doar pentru asta il iubesti, e tristut si te complaci in situatie pentru ca te-ai simti vinovata sa pleci. Tu stii daca ai luat decizia buna sau nu. Iti condamni viata, asta e clar, toata viata vei avea grija de el daca nu angajezi pe cineva si nu vei mai avea libertate. Acum depinde tine. Fiecare isi alege greul in viata, cum se spune

| Lioninfinite a răspuns:

Nu mai asculta ce zic altii

| Liviu a răspuns:

Fa un mecanism pe scripeti cu care sa se poata ridica singuri din pat, si tu doar sa il muti/stanga/dreapta. In timp numai vei avea putere sa il ridici, nu e ok sa faci hernie aiurea. Deci ceva pe scripeti ceva adaptat, mai ales daca stati la casa