| SonyaS098 a întrebat:

Soțul meu e de 3 ani la închisoare cauza fratelui sau mai mare. E acuzat de furt pentru ca fratele lui a furat de la un vecin și soțul meu sa îi ia apararea a luat fapta asupra lui. M-ie foarte greu deși mai are un an de făcut l-au condamnat la 4 ani, când merg la el el încearcă sa ma înveselească dar nu pot, de 3 ani plâng și îmi e foarte greu și îmi e dor de el, îl iubesc foarte mult. Ce aș putea face sa trec mai ușor prin asta?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-i sa depuna cerere pentru liberarea conditionata, indeplineste conditia de fractie executata si o va obtine daca nu a fost sanctionat disciplinar pe timpul inchisorii.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-ti iei de munca, in felul asta zboara vremea si nu mai ai timp de plans, ca omul ala nu a murit, inca este bine merci la caldurica.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Haoleu, ma dor ochii.
Pai, fa planuri de reabilitare pentru el, si bine pentru tine.
Unde se va angaja dupa ce se elibereaza?

Cel mai bun sfat ar fi trebuit sa-l primesti acum multi ani, sa nu te casatoresti cu astia din familii ratate, care au probleme cu legea.
Al doilea sfat bun ar fi fost acum 3-4 ani: daca vezi ca e prost si merge la bulau, cred ca e mai bine sa il lasi.
Decat casnicia asta, mai bine faceai gimnaziul. M-au durut ochii pana am reusit sa-ti citesc propozitia de 10 randuri.
Gasiti-va sensul in viata, amandoi.

| SonyaS098 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e vina lui el chiar e un soț și un bărbat minunat el n-a avut niciodată probleme cu legea fratele lui mai mare a furat și soțul meu să îl protejeze a zis la poliție ca el a fost cel care a furat de asta e acolo e pe nedrept

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SonyaS098):

Pai si la tine nu s-a gandit?
L-a protejat pe fra-su, iar ala ce face acum, fura in continuare?
Oamenii minunati sunt corecti. Asta nu pare.
Sa stai in puscarie pentru ca ai protejat alt infractor, cred ca e mai imoral decat a sta in puscarie pentru propria fapta. Practic a impiedicat o ancheta. Ancheta = corectitudinea.
Omul tau nu e de incredere.
Cum ziceam: ce veti face la anul? Tu ai loc de munca? El?
Va veti implica din nou in rahaturi, si veti sustine ca viata e grea?

| gabicoo a răspuns:

Încă un troll.

| Madaxo97 a răspuns:

Mai ai răbdare 1 an de zile și iese, până atunci continua să îl vizitezi și bucură-te că mai are puțin și iese.

| 1onur a răspuns:

Să mergi și săi spui Adevărul câți este dor de el și că alt bărbat că el nu există în inima ta spune-i ce ai pe inima și sufletul tău. Rămâi loială soțului tău cu Adevărat. iar el când va ieși de la facultate cu siguranță nu va mai face prostia asta. Este un bărbat într-adevăr cu Adevărat foarte norocos că are o soție ca tine și-l iubește atâta de rău tu deja îi demonstrezi loialitatea ta față de el.

| Cipi1212 a răspuns:

Să aștepți încă un an.