| Ioanaizzabelatiu a întrebat:

Soțul meu e plecat câteva zile la pescuit cu niște prieteni de ai lui eu cu copii voi sta la mama în aceste zile am un băiat de un an jumate și fetița care e micuță are 7 luni doar ca mama se baga și îmi zice cum sa îi cresc am venit la ea sa ma ajute pentru ca nu ma descurc singura cu 2 copii mici.Ce pot sa fac în situația asta?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mama ...am venit la ea sa ma ajute pentru ca nu ma descurc singura cu 2 copii"

impaci și capra și varza (adică găsești TU un echilibru intre ce vrei tu și ce vrea mamă-ta) Succes

| Miruna333 a răspuns:

Porti o discutie serioasa cu aceasta. Ii explici ca ei sunt responsabilitatea voastra, a ta si a sotului, si nimeni altcineva nu se poate baga in cresterea lor. Daca tot continua astfel, spune-i ca nu isi va mai vedea nepotii pentru ca nu te simti confortabil in prezenta ei