| MariaMaria56 a întrebat:

Soţul meu este răcit şi el mereu când e răcit e ca un copil mic. Vrea să stau cu el şi nu lasa pe nimeni sa pună mâna pe el, doar pe mine, asa face mereu când e răcit. Vrea să îl pup şi caută afecţiune şi când nu e cauta dar nu asa mult.Aş vrea să vă întreb dacă vi se pare normal comportamentul lui şi dacă pot lua şi eu răceală?

5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Eu cand sunt racit, prefer sa zac in liniste ca un caine laughing. Desi nu ma deranjeaza daca cineva apropiat vrea de buna voie sa-mi creeze anumite conditii favorabile mie :\

| ioana748 a răspuns:

Daca e sa iei raceala, oricum o iei.
Cu iubire se vindeca mai repede, daca l iubesti bineînțeles, daca nu, stii tu cum sa te fofilezi.
Nu este rusine sa ceri afectiune, este genul de barbat care are nevoie de o sotie -mama, ca majoritatea dealtfel.

| adryang78 a răspuns:

Normal că poți să iei și tu răceala. Ca și comportament, ce să zic, pare mai degrabă un copil mare, nu un adult matur. big grin

| Miruna333 a răspuns:

Nu e normal. Copiii fac asta la raceala ca stiu ca au parte de mai multa atentie, dar nu un adult. Sa il pupi cand este racit? Omul se gandeste doar la el, nu si la tine. Cineva caruia i-ar fi pasat nu te-ar fi lasat sa il atingi, stiind ca este contagios. Urat

| Madaxo97 a răspuns:

Nu este normal, răceala nu este sfârșitul lumii, nu ai cum ditamai bărbatul sa te porți așa. De acord sa ai grijă de el în sensul să ii faci un ceai sau sa îi aduci niște pastile cu un pahar de apa sa le ia, îi aduci ceva de mâncare, chestii de genul, dar nu sa fie lipicios ca un copil mic, plus ca e egoist si nu se gândește si la sănătatea ta, normal ca poți sa iei si tu răceala dacă stai mereu în gura lui.
Cum ar spune Dana Budeanu, fătălău laughing scuze de expresie, nu o spun cu răutate.