| Izzabella987 a întrebat:

Soțul meu este țigan eu sunt românca parinți mei au problema cu el din cauza asta dar el deși e țigan mă iubește, respectă ne înțelegem bine e educat de părinți lui și ai lui se comportă frumos cu mine sunt de 4 ani căsătorită cu el suntem casatoriți cu acte. Credeți că e o problema că el este țigan?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Problema este doar cu familia ta dar asta nu ar trebui sa-ti pese tie, ca tu stai in casa cu tiganul, nu parintii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa 4 ani de casatorie e cam tarziu sa pui intrebare asta. Si daca pe tine nu te intereseaza si nu te deranjeaza etnia lui ce mai conteaza?

| 1onur a răspuns:

Eu sunt țigan. 100%la100%. Consideri ca sunt o problemă? După răspunsul tău sincer cu Adevărat a-și putea să-mi dau seama în privința a faptului cum îți consideri tu soțul. Ai înțeles? Adică faptului a cum îți consideri tu soțul conteze nu gura lumi nu părere lumi nu mama ta tatăl tău frați tăi surorile tale Neamul tău ...atâta timp cât soțul tău te tratează ca un om. Cum te poți întreba așa ceva? Cum? Ce întrebare este asta omule? Mai ales ca ești căsătorită cu el 4 ani de zile ai impresia ca 4 ani alături de un om zi de zi noapte de noapte la pieptul lui și lângă mâna lui sănt niște nimicuri? Fiindcă întrebare ta asta spune 100%la100% că așa îți consideri soțul un nimic.

| undevainlume a răspuns:

Atata timp cat voi va iubiti, el te respecta, tu il respecti pe el si construiti o familie frumoasa, pot sa zica parintii ce vor, sunteti majori pe drumul vostru. Din momentul in care ati zis da, voi sunteti familia principala. Nu zic sa nu-ti pese deloc de parinti, d lare poti spune cu frumosul ca tu ii respecti dar si ca el este sotul tau si trebuie si ei sa-ti respecte decizia.

Si pana la urma, am vazut atat tigani cat si romani care isi bat si isi chinuie sotiile, doar ca in cazul romanilor nu se mediatizeaza asa de mult.

Acum na, sa nu fie problema ca stati cu ei in casa si sa traiti pe banii lor, acolo cam au drept de comentarii.