| DianaDya4567 a întrebat:

Soțul meu lucrează în străinătate dar acum nu sa mai dus la munca pentru ca eu sunt însărcinată pentru a 2 oara noi avem și un băiat are 3 ani mie îmi e foarte rău de la sarcina și băiatul sta lipit doar de mine a încercat soțul meu sa îl ia sa stea cu el pentru ca mie îmi e rău dar cel mic nu vrea.Ce pot sa fac sa stea baiatul cu soțul meu pentru ca îmi e foarte rău de la sarcina și sta lipit doar de mine?

3 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Chiar de nu era plecat si se atasa de tatal ca de tine, tot ar fi stat lipit de tine.
Ar trebuii sa vorbiti cu el despre ce se intampla, orice baietel isi vede mama ca centrul universului si ca trebuie sa o protejeze cum poate, el nu stie ca te deranjeaza ca sta langa tine, nu intelege situatia si sa te stie ca suferi iar el nu e cu tine va considera ca nu-l iubesti sau ca l-ai abandonat.
Sa se ocupe tatal cu tot felul de activitati care sa-l distraga de la situatia ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce intrebari ai pus ai alintat copilul ala de nu e adevarat... trebuie sa treci la lucruri serioase si sa nu il mai cocolosesti

| Furnicuta000 a răspuns:

Sa gaseasca activitati distractive de facut cu el. Daca sotul tau ii spune "hai in sufragerie sa stai cu mine" normal ca nu rezolva nimic. Sa il duca undeva la un parc de distractii si cu cat o sa petreaca timp mai mult cu el cu atat o sa fie mai atasat de el