| Irinairyna43 a întrebat:

Soțul meu mpa bătut foarte tare aseară când am zis de divorț. Am cu el și o fată de 2 luni sunt acum plecata la părinții mei, dar el vine după mine sa îl iert.Ce pot sa fac? Credeți ca e ok să îl iert? Oare dacă îl iert va face la fel?

17 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Să-l ierți? Cum Să-l ierți? Cum săte întrebi asa ceva? Doamne Dumnezeule ferește...

suntserios
| suntserios a răspuns:

La poliție cu el...

| Giulia911 a răspuns:

Probabil face mai rau

| LisaJulie a răspuns:

Dacă este violent nu se poate trai cu el

| adryang78 a răspuns:

Ai face o mare prostie să-l ierți. Va face la fel, sau poate chiar mai rău. Toți cei care ne-am dat cu părerea la întrebarea ta anterioară ți-am spus același lucru - reclamație la Poliție și divorț.

| Cipi1212 a răspuns:

Cum vine după tine să îl ierți dacă te bate?

| sabin89 a răspuns:

Faci spam

| mihai69 a răspuns:

Cred că trebuie să ceri *NEAPĂRAT* ordin de restricție, așa cum ți-am zis încă de ieri!

| Florea_Maria__YPcT a răspuns:

Hai să-ți spun ceva, o greșeală dacă se repetă de mai multe ori, Iar persoana care a greșit nu învață din ea, și o face din nou și din nou, Nu merită o a doua șansă, e prima dată când a dat în tine, sau a doua ori a treia? Din moment ce ai vorbit despre divorț e clar ca nu mai vrei nimic cu el, și probabil vrei să-l ierți din cauza copilului pentru a nu rămâne fără un tata, ori ți-e teamă de gura lumii sau ca nu vei mai găsi alt tată pentru bebe. Știi dacă motivul ar fi unul de aici ar trebui să te gândești bine, ia-ți timp liber să te gândești dacă merită să-l ierți, Nu te lua după părinți sau după gura lumii, sincer nu merită, Gândește-te la tine și la fetița ta, la viitorul vostru, la cum vrei să crească și la un exemplu bun de urmat, lumea e plină și de bărbați buni care ar da orice să aibă lângă ei pe cineva chiar dacă are un copil sau nu, Ai o viață înainte, Eu mi-am spus doar opinia, tu decizi în continuare ceea ce vrei să faci, fii tare pentru tine și fetița ta, Domnul fie cu voi
crying

| Violleta2022 a răspuns:

Ma intreb de cate ori vei mai veni pe forum sa ne intrebi pe noi ce sa faci cand te bate barbatul, dar in realitate sa ignori cu desavarsire sfaturile noastre si sa stai mai departe sa te bata?

Cred ca ti-am spus de mai multe ori ca un om NU se schimba niciodata si daca a dat odata in tine, o va face tot timpul, din ce in ce mai rau, fiindca nu faci nimic sa-l opresti.

Am vazut una ca tine care a crezut de fiecare data cand o batea si o implora sa-l ierte ca se va schimba, pana in ziua cand a batut-o cu lantul de la caine si a luat-o salvarea.
Abia atunci a inteles ca ceea ce-i spuneam noi vecinii, care o auzeam de fiecare data cum urla si fuge pe strada, este adevarat.

| Cavaler001 a răspuns:

Nu.l ierta!

| Giulia911 a răspuns:

Ce face iubirea din om...
Dar dumneavoastră de ce credeți ca nu vă va mai lovi? Din iubire? Pai dacă va iubea va săruta și îmbrățișa, nu lovea. Din rusine? E clar ca nu are. Ca îl roade constiinta? Asta e pe cale de dispariție la majoritatea oamenilor. Ca aveți un copil împreună? Dacă iubea copilul nu o maltrata pe mama lui. Doamna, ajunge cu prostia, luați-vă inima-n dinți și băgați divorțul vieții. Iubirea trebuie sa existe pana la un punct, nu sa va facă sa muriți în pumnii lui. Dumneavoastră dacă ați sari cu bata pe el și ia-ți trage 4 bate pe spate când va contraziceți, dumneavoastră asa... cam cu ce sentimente ati face-o? Ca sigur nu bune! Doamna, eu la prima palmă am plecat, oricât de îndrăgostită am fost, bine... nu eram măritată și nici cu copil, dar nici la dumneavoastră nu mai e cazul sa stați. Vai de copilul ala când o sa crească și o sa vadă nenorocirea de iubire dintre voi doi. Sa fiu sincera, omu va deveni și mai violent, ca vede ca sunteți proasta și nu faceți nimic.

| Giulia911 a răspuns:

Doamna,decât sa veniți mâine și sa ne spuneți ca azi va tăiat gatul mai bine nu veniți.

| GirthD a răspuns:

Lipseste mult context.

As spune sa nu faca a fost violent

| ioana748 a răspuns:

Stai linistita la parintii tai si creste bebelusul in liniste.
Ar trebui tatal tau sa ia atitudine.
In momentul acesta iti trebuie liniste si tie si copilului.
Mergi la politie, interdicție de apropiere si uita acest animal.
Pentru el femeia este carpa de sters pe jos.
Nici nu merita sa mai discuti, sa te mai gandesti. Subiect inchis acest om in viata ta.
Sanatate si zile linistite,

| mont a răspuns:

Cel mai probabil va fi iar la fel după un timp. Maxim ce ar merge ar fi să îi dai un termen până la care să se potolească, dar slabe șanse să o facă, odată ce a început așa.

| Hyperion7 a răspuns:

Te va bate mai rău! Un abuzator nu se schimbă peste noapte!
Rămâi la ai tai cat poți și continuă divorțul.