| Mirela456 a întrebat:

Sotul meu mai vrea un copil, avem 2 o fata de 5 ani si un baiat de 8 ani, problema e ca ei nu se înţeleg şi cred ca daca o sa mai fie 1 va fi mai rau si eu îmi doresc bebe.Credeţi ca va fi mai rau cu inca un copil?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii se vor intelege daca ii educati, fiindca asta este datoria parintilor, sa-i educati serios, ca ei sa invete sa va respecte si sa se comporte frumos unul cu celalat, iar la nevoie sa aplicati pedepse ca sa dea rezultate invatatura.
Cu al treilea copil va fi mai usor, daca va luati in serios treaba de parinte si incepeti educatia copiilor de azi, ca deja ati pierdut mult timp lasandu-i sa faca ce vor ei si fara educatie, de aceea nu asculta si nu se inteleg intre ei.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu crezi că depinde și ce vrei tu?

| Annie92 a răspuns:

Dacă o să fie încă un copil? da clar o să fie mai rău aici e vorba de parenting. Voi clar faceți ceva greșit de copii nu se înțeleg. Mergeți la niște cursuri de parenting, rezolvați problemele și după da mai puteți face.