| Roxana34556 a întrebat:

Soţul meu mereu o face pe seful cu mine, avem si un bebe de 5 luni, el zice mereu ca atata timp cat el e barbatul in casa trebuie sa fac ce vrea el. Şi nu prea stiu ce sa fac, nu e normal ca face aşa.În concluzie dupa parerea voastră ce credeţi ca e bine sa fac?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand cere de mancare ii pui farfuria goala in fata si-i spui ca trebuie sa te plateasca ca femeie in casa, pentru gatit, spalat, calcat, sex samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că nu e bine, dar ți ai dat seama cam târziu...

| mihai69 a răspuns:

Abia acum ai văzut asta?!?
Vorbește cu el, și dacă insistă, lasă-l să fie „bărbat" de unul singur.

| TimberWolf a răspuns:

Ai doua postari in care la una zici ca sotul tau are 29 si la cealalta ca are 26, mai furi mult curent?
Troll!

| ioana748 a răspuns:

Sa ti fie bebe sanatos.Cat despre seful din casa, cine stie, poate demisionezi Intr o zi daca devine o fiinta prea toxica.

| Madaxo97 a răspuns:

Spune-i că într-o relație nu există șefi, sunteți o echipă

| Miruna333 a răspuns:

Sa iti iei zborul cat de repede poti. Tu n-ai vazut nimic in neregula cu el pana acum? Sau pana acum avea un comportament exemplar si acum s-a trezit sa fie,, seful casei''? Ca mi-e greu sa cred asta. Cu siguranta au fost foarte multe chestii pe care le-ai acceptat si acum el face ce vrea din tine

| DeMicUnCălător a răspuns:

Tu l-ai ales. Tu tragi.
Din păcate mulți dintre bărbați sunt ca el.
Și multe femei tac și înghit.
Pune făcălețul pe el

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este bine ce face. Ești egala lui.

| Dragobeta a răspuns:

O, pai un barbat care e "sef" se descurca singur. Asa ca, lasa-l sa-si faca mancare, sa-si spele singur, chiar sa faca si curat in casa. Ca doar e barbat, e capul familiei. Nu e fatalau.

| Giulia911 a răspuns:

Spune-i ca-l părăsești dacă nu se schimbă