| DanaDaniela2222 a întrebat:

Sotul meu mi-a dat o palma, e prima data cand face asta, şi-a cerut iertare dar nu stiu daca sa iert. E prima data cand face asta. Merită să îi mai dau o şansă? Îl iubesc

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Ai putea sa îl ierți de data asta, doar dacă te asigura ca nu se va mai întâmpla niciodată, să zicem ca suporți prima palmă, dar dacă vezi ca urmează și a doua, a treia, fugi de el, despărțire mai bine decât sa stai sa suporți violență.

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Îl ierți dar dacă îți promite că nu te mai bate. Astfel îl vei părăsi.

| ioana748 a răspuns:

Eu nu cred in a doua sansa, dar fiecare trebuie sa si traiasca destinul.
Este viata ta si in situatia aceasta faci doar ce simti tu, nu contează parerea nimanui.
Poate totusi faceti cateva sedinte de terapie amandoi sau separat.

| Dragobeta a răspuns:

Daca a dat una, vor mai fi si altele. Depinde mult care a fost cauza.
Insa nu te desparti la prima palma. La a doua, da. Si daca nu e vina ta. Daca da, fa-ti o analiza si schimba-te.