| Mirela456 a întrebat:

Sotul meu mi-a propus ca diseara să ieşim la o cină în oraş doar eu cu el. De când avem copiii nu am mai fost, doar eu cu el, vreau sa las copiii la mama dar nu sunt prea obisnuiţi cu ea şi sunt foarte ataşaţi de mine şi de sotul meu. Fata are 5 ani iar baiatul 8 ani le-am zis ca diseara vor sta cu bunica lor şi au plâns amândoi, mai ales fata pentru ca nu vor fara noi.Ce sa fac în situaţia asta cu ei 2? Credeţi că i-am rasfaţat cam mult şi de aia sunt aşa? Am pus din nou întrebarea asta pentru că cand am postat-o prima data avea doar 2 răspunsuri nefolositoare.Dau funda

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Pai iti asculti sotul care ti-a propus sa iesiti diseara in oras. Copiii sunt destul de mari ca sa inteleaga ca si mama cu tata trebuie sa aiba timpul lor, si daca nu inteleg ii lasi pur si simplu la bunici ca nu or muri o seara.

| Madaxo97 a răspuns:

,, Credeţi că i-am rasfaţat cam mult şi de aia sunt aşa? `` probabil ca da, i-ati făcut sa se atașeze prea mult si de asta nu pot sta nici 1 oră fără voi, e aiurea. Obișnuiește-i mai mult la bunici, să se atașeze si de ei și sa poată rămâne peste noapte fără probleme, apoi ieșiți in oraș singuri.

| Yaesmin a răspuns:

Băiatul practică onanismul pe piciorul tău.

| Anee1667 a răspuns:

O seară copiii nu vor păți absolut nimic. Sunt destul de mari trebuie să le explicați că părinții uneori au nevoie să petreacă timp împreună singuri și că unele locuri și momente nu sunt potrivite pentru ei. În seara asta o cină doar a voastră, în weekend o ieșire în parc/picnic/film împreună cu ei, astfel toată familia face compromisuri. Ar trebui să faceți asta mai des ca ei să înțeleagă că pentru o familie fericită și părinții trebuie să aibă timp pentru ei să vorbească lucruri care nu-i privesc pe ei, să se relaxeze.