| DianaDya4567 a întrebat:

Soțul meu muncește în străinătate dar acum nu a mai plecat eu find însărcinată cam am nevoie de ajutor pentru ca noi mai avem și un băiat care are 3 ani dar copilul nu prea sta cu el sta mai mult ci mine și mie uneori mi e rău de la sarcina. Modul cel mai bun să îl fac pe copil sa stea și cu el?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cat de răsfățat e copilul ăla nu mai ai ce sa ii faci, tragi ponoasele

| sierra1 a răspuns:

Tat-su ar trebui să "dea in mintea copilului" adică să se joace cu el. In primă fază

| Xcxtips a răspuns:

Sa se joace activ cu el
, începând cu joaca cu mingea doar că tăticul nu știe cum e treabă cu pruncii fiind plecat atâta timp și nu o să aibă chef,. copilul o să simtă asta și nu o sa fie atras de interacțiune. elsa i arăți cum te joci tu cu cel mic sa o facă și el și foarte important nu i lasă taicului telefonul o sa fie distras de el

| Violleta2022 a răspuns:

32 de intrebari puse pentru acelasi lucru, clar esti TROLL!

https://www.tpu.ro/utilizator/acswrh/intrebari/