| MariaMari78889009090 a întrebat:

Sotul meu nu mă asculta sa se lase de jocuri de noroc mulţi îmi zic să divorţez dar eu nu vreau sunt ataşata de el şi îl iubesc ce pot face?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, daca a cazut in patima aceasta a jocurilor de noroc nu il mai poate salva nimeni, va pierde tot, intrucit la astfel de jocuri nu cîstigă nimeni, toti pierd, se înglodeaza in datorii si va fi vai de voi, cel mai bine desparte te de el si lasa l cu patima lui cu tot, aveti si copii voi?

| Cipi1212 a răspuns:

Să îl ajuți să aibă alte activități care să îi ocupe timpul.

| Florian80 a răspuns:

Caz fara speranta! Nu timpierde timpul s vita cu asa un looser! Da i papucii cat mai repede posibil inainte sa te ruineze!

| tunoi88 a răspuns:

Scrie mi in privat si o sa iti spun ce ai putea incerca cu el, sa nu mai joace!

| IXIAlinIXI a răspuns:

Divortul nu e solutia, faptul ca isi pierde toata averea la jocuri arata cat de disperat e sa te faca mandra si sa fie respectat in familie. Trebuie sa incepi prin ai arata ca il intelegi din perspectiva asta si sa il asiguri ca e cel mai bun sot, si sa ii arati ca esti multumita ai cu nimic atat timp cat e el langa tine. Ideea e sa il faci sa inteleaga ca e ok ca a pierdut bani, important sa sa inceapa mai degraba sa investeasca. Spune-i despre criptomonede sau ceva investitii mai accesibile si mai putin riscante fata de jocurile de noroc. Trebuie sa vorbesti cu calm si rabdare fiindca s-ar putea sa se simta atacat la inceput crezand ca e vreo strategie sa il faci sa se lase. Important e sa incerci sa il convingi sa salveze banutii pentru strictul necesar si usor usor in timp sa il faci sa inteleaga el singur ca nu jocurile de noroc sunt calea spre fericire si avere. Incearca sa il convingi sa deschideti o afacere impreuna si incurajeaza-l la fiecare idee.