| Karina4444 a întrebat:

Soţul meu nu poartă verigheta, el zice că îl strânge ca i-a ramas mică. Eu o port şi nu mi se pare normal ca el sa nu o poarte.Voi ce aţi zice despre situaţia asta? Vi se pare normal ca nu o poartă?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Extrem de usor sa mergi cu sotul la bijutier si sa-i largeasca verigheta, pe masura degetului lui.
Sunt unele bijuterii care fac procedura pe loc, durand 3-4 minute.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă îl strânge, mergeți la un bijutier să o lărgească, ca să nu mai aibă scuza să nu o poarte.
Mai sunt si cazuri de persoane cărora nu le place, nu suporta să poarte bijuterii, eu sunt una dintre ele, laughing poate e si soțul tău la fel. Ziua fac un efort și port inelele, dar noaptea nu pot să dorm dacă nu le dau jos, nici brățară sau cercei nu suport.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, nu-i normal. Asta e o scuza ieftina

| 1onur a răspuns:

Lași fi purtat și dacă mi-l laș pierde degetul dacă a-și fi purtat verighetă dată de ia.

| Modzilian a răspuns:

Daca i-a ramas mica mergeti la un atelier de bijuterie sa o largeasca. Se face foarte usor.

| Livian69 a răspuns:

Ești fericită în căsnicie?