| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Soțul meu parca ar fi copil mic mereu face ce îi zice soacra mea (mama lui)eu cu el am o fetiță de un an dar mam gândit serios la divorț pentru ca mereu pentru el a fost mai importanta mama lui decât eu sau fata avem o fata de un an.Ce aș putea face în situația asta? Cum sa ne reconstruim relația?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum ai spus, ai putea sa divortezi.
Nu ai ce sa reconstruiesti, ca soacra-ta traieste si cat traieste ea, fii-su va asculta numai de ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ultimatum in care îi spui că familia lui formata din soție și copil e pe primul loc sau divorț

| Cipi1212 a răspuns:

Din păcate este băiatul mamei.

| Madaxo97 a răspuns:

Ori taie cordonul ombilical, ori divorț

| sweetys a răspuns:

Cum ti s-a mai zis, ori ai o discutie serioasa cu el pe acest subiect, ori pleci. Desi ma tem ca va accepta pentru o perioada lunga sa nu stea sub papucul mamei. Nu ii zici sa rupa legatura cu ea, dar ca tu ar trebui sa fii acolo pentru el, si invers, nu mama. Ca il vrei mai prezent, ca de aia sunteti sot si sotie, nu sot sotie si soacra.

| Miruna333 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Omul asta va fi sub papucul mamei toata viata. Poate s-ar mai destepta dupa ce dispare din viata lui, insa, va ramane cu mentalitatea ingradita. Cordonul ombilical inca este conectat, ai nevoie de un barbat adevarat, nu de un copil care se duce la mamica pentru orice