| Iuliana20000 a întrebat:

Soțul meu sa sinucis în urma cu 3 ani după ce ne-am certat am avut o cearta iar părinți lui ma acuza pe mine de asta eu ma simt vinovata dar ai mei mereu îmi zic ca nu e vina mea pentru e important ca mama și tata îmi sunt alături eu am avut 2 tentative de sinucidere după decesul soțului.Ce sa fac în legătură cu ce spun părinți soțului meu? Credeți ca e vina mea?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea merge la un psihiatru, nu sa intrebi pe forumuri online, unde nu spui adeavrul.

| mihai69 a răspuns:

Nu are cum să fie vina ta, decât dacă nu cumva l-ai forțat s-o facă. Ceea ce nu prea cred.
Mergi neapărat la psiholog!
Pe părinții lui poți să-i treci la „ignore" fără nicio grijă.