| AdinaAdina9887 a întrebat:

Soțul meu urmează sa fie operat a 2 oara pentru ca are la genunchi ruptura de ligament din nou însă eu sunt speriată îl iubesc mult și vreau sa fie bine.Cum îl pot susține în perioada asta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa operatie de ligament, timp de 6 luni nu are voie sa faca nici un efort, care afecteaza zona operata!
Doar treptat are voie sa revina la viata anterioara.
In aceasta perioada, fereste-l si faci si acele munci (si miscari) care l-ar afecta in vindecare!

| Violleta2022 a răspuns:

Il poti ssustine cu gura inchisa tot timpul, ca sa nu-l mai cicalesti.

| ioana748 a răspuns:

Urmează sfaturile doctorilor si s-ar putea sa fie nervos din cauza neputintei. Sa ai rabdare cu el. Cu iubire si calm. Multa sanatate.

| 1onur a răspuns:

Săi rămâie loială, să-l iubești și dacă nu are un picior. Dacă spui că-l iubești cu Adevărată eu cred că-l vei iubi și fără un picior. Doamne Dumnezeule ferește sa nu pățească așa ceva nimeni.