| Daianadaiana45666 a întrebat:

Sotul meu vrea înca un copil noi avem deja gemeni au 6 luni eu i-am zis lui ca e prea devreme sa mai avem înca un copil pentru ca gemeni sunt mici multi au zis sa divortez dar nu e asta motiv de divorţ.Cum ar trebui să rezolv situatia asta cu sotul meu?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Divorț.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur nu este motiv de divort, nu te lua dupa toti, pune ti sterilet si gata doar nu o sa ajungi ca țiganii sa faci 13 copii. Ce varsta ai?

Bula
| Bula a răspuns:

Ii explici sotului ca, din punct de vedere biologic, nu este indicat sa ramai insarcinata mai devreme de un an, dupa nastere.
Un corp obosit de nastere trebuie sa-si revina la normal, altfel se risca afectarea sanatatii noului fat/copil.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Bula):

Tanara mamica ne pune inteligenta la incercare.A mai pus intrebarea asta. Oare citeste raspunsurile noastre

| darrio2007 a răspuns:

El te sustine in ingrijirea copiilor? Sustinere practică mă refer.
Daca nu, si te lasa doar pe tine, nu e cazul de alt copil.

| darrio2007 a răspuns:

Vazand intrebarea asta a ta, nici nu poti concepe un alt copil pe langa cei pe care ii aveti deja.
Ori sotul tau are o anumita etnie?
https://www.tpu.ro/......tea-si-el/

| minrest a răspuns:

Posibil ca ce spui tu sa nu fie adevarat, sotul tau sa nu vrea alt copil tocmai acum, iar tu sa iti intaresti resntimentul impotriva copiilor si sotului prin minciuna ca acesta ar vrea un alt copil la sase luni dupa nastere. Desigur, astfel de ganduri nu fac parte din arsenalul mintii unui om sanatos psihic, asa ca ar fi bine sa mergi la psihiatru, s-ar putea sa ai o psihoza postpartum. Sanatate!