| MonyMonica876 a întrebat:

Soțul meu zice ca nu îi place faptul ca eu zic mereu ca el bea. Mie nu îmi prea place faptul ca, consuma alcool de asta îi reproșez mereu. Nu consuma mult dar nu îmi place ca bea și da îi reproșez mereu asta.Cum putem avea o relație mai sănătoasă?

10 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Să te apuci și tu de băut. Băuți amândoi vă veți înțelege perfect: el te va vedea frumoasă, iar tu nu vei mai vedea cât de prost este.

| Cinic a răspuns:

Sa te apuci si tu de bautura! 10 beri pe zi, tine doctorul departe.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Dar daca-i zici ceva legat de faptul ca bea, se schimbă ceva? Reusesti sa-l faci sa lase bautura pe moment sau ai adus schimbari facand remarcile astea?
Daca tot vorbesti degeaba si nu e de folos, decide-te sa taci si gata..scapi de cearta discutii si alte porcarii pe care le aduce reprosul tau.
Daca merge si ai mai reusit sa-l faci, continua ideea.
Si daca vrei sa-l faci sa se lase de baut cauta o alta metoda, renunta la asta.

| Whitte a răspuns:

Ai doua raspunsuri tampite si unul pe alaturi.
Daca el nu se lasa de bautura, lasa-l tu pe el. Bautura nu duce la nimic bun.

| gabicoo a răspuns (pentru Whitte):

Wowwwww! S-a descoperit inteligența supremă a comunității TPU. Propunem să fii împăiat și expus permanent la muzeul Antipa.

| Cinic a răspuns (pentru gabicoo):

Sfaturile noastre au fost cele mai bune. Sa se apuce si ia de bautura si sa aplice si de ajutor social ca sa petreaca mai mult timp acasa cu iubitul ei. Pot face turul carciumilor de la ei din sat, impreuna ca un cuplu adevarat. Asa daca sta treaza isi vede iubitul ca este un betiv ratat si o sa se desprata de el sad

| Whitte a răspuns (pentru gabicoo):

Langa tine? Multumesc, NU!

| gabicoo a răspuns (pentru Whitte):

Băi eu sunt îmbălsămat și ocup un loc de onoare la muzeul de istorie pe post mumie de faraon egiptean. Tu, în schimb, faci parte din categoria specimene împăiate cu câlți în cap la care se uită copii și zic: Uite mami maimuța! Da urâtă mai e!

N-aș sta cu tine în același muzeu nici viu să fiu! laughing

| alibaba99 a răspuns:

Atat timpp cat ii reprosezi nu vei avea efectul scontat, dimpotriva, vor fi mereu certuri. Ai 2 solutii, daca nu iti convine, te desparti de el sau te inveti sa nu mai faci reprosuri (este greu dar se poate, te educi ).