| galaxygirl13 a întrebat:

Specialisti, doctori si multi alti oameni specializati mentioneaza ca barbatii/baietii sunt creati genetic cu instinctul animalic de a fi atrasi de lucrurile care le asigura un anumit comfort in creier, de exemplu sanii mari si fundul mare, care inseamna fertilitate.Ei mai spun ca atunci cand un barbat/baiat vede o fata foarte bine dotata, imaginea i satisface ca si un drog.
Tocmai de aceea nu inteleg cum este posibil ca unii sa nu fie atrasi de femei/fete cu forme, ci sa prefere cele slabute si mai degraba cu sani mici si fundul mic.Se contrazic intr-un fel cu stiinta sau are si asta o explicatie?
Si daca un barbat/baiat se indragosteste de o fata slaba fiindca il atrage, va mai avea o imagine de a unei fete cu forme acelasi efect( cum am spus mai sus, ) asupra lui? Daca nu, cum e posibil, toata treaba asta sa se contrazica cu stiinta?
Daca este vorba despre exceptii, vorbim despre barbati care nu au fost creati sub acelasi instinct? Pentru ca nu cred ca este posibil asa ceva.

35 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Astea-s prostii.
Gusturile nu se discuta si... se schimba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tocmai de aceea nu inteleg cum este posibil ca unii sa nu fie atrasi de femei/fete cu forme, ci sa prefere cele slabute si mai degraba cu sani mici si fundul mic.Se contrazic intr-un fel cu stiinta sau are si asta o explicatie?
Da, are, știința este inexactă.
Si daca un barbat/baiat se indragosteste de o fata slaba fiindca il atrage, va mai avea o imagine de a unei fete cu forme acelasi efect( cum am spus mai sus, ) asupra lui? Daca nu, cum e posibil, toata treaba asta sa se contrazica cu stiinta?
Treaba nu are nimic de a face cu știința, care este un model slab și inexact.
Daca este vorba despre exceptii, vorbim despre barbati care nu au fost creati sub acelasi instinct?
Toți au fost creați sub instinctul supraviețuirii speciei, care nu ține cont de teoriile din cărți.
Pentru ca nu cred ca este posibil asa ceva.
Dta crezi ceva bazat pe teorii. Dacă viața îți infirmă teoriile, preferi să crezi în teorii, iar nu în ceea ce oferă viața.

| doctorandus a răspuns:

Daca majoritatea barbatilor beau alcool nu inseamna ca un barbat anume bea alcool.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Christine99 asta nu e un argument rational