| LauraCristina09 a întrebat:

Stau cu iubitul meu de 6 ani eu am 19 ani stau cu el pentru că eu nu am unde sta eu am fost la orfelinat până când acum 6 ani parinți lui mă luat la ei nu mai adoptat cu acte doar că nu mă prea înteleg cu el de la un timp nu mă înțeleg cu el de asta vreau sa plec dar nu prea știu ce să fac el promite că se schimbă. Credeți că se va schimba? Cum pot sa mă înteleg cu el fără să ne mai certăm? Eu stau cu el pentru că nu am unde sa locuiesc

2 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Tu stai cu el pentru ca nu ai unde sa stai. Nu pentru ca il iubesti. Mai esti si mica si vei gasi un alt baiat, si atunci nu vad ce te va impiedica sa nu il parasesti.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă spui ca părinții lui te-au adoptat, înseamnă că ați fost o perioada ca frații, iar relația a fost forțată de împrejurimi probabil bazată doar pe atracție, nu pe iubire. Acum amândoi ați crescut și v-ați dat seama că nu va iubiți și nu vreți aceleași lucruri. Nu trebuie să faci nimic să stați legați unul de altul toată viața, ai spus-o chiar tu, stai cu el pentru că în altă parte nu ai unde, deci schimbă asta, ia-ți un job, strânge ceva bani și pleacă cu chirie, nu trebuie să rămâi dependenta de el toată viața doar ca nu ai unde să stai, pleacă, nu aștepta să te dea el afară când chiar se va satura de tine și va vrea să aducă altă fată în casa lui.