| Betty18 a întrebat:

Sunt bine, dar nu sunt fericita. Nu stiu cum sa fiu fericita! ies, ma distrez, sunt sufletul petrecerii, ma bucur de momente, rad cu gura pana la urechi dar nu ma simt implinita.

Am sufletul pustiu... Incredere in mine si lume nu prea am, cu mama ma cert de fiecare data cand merg acasa de asta si evit sa ma duc acasa in wekenduri, si simt ca nu am o prietena pe care ma pot baza. Noi suntem un grup de vreo 4 fete. Singurul lucru pe care ma pot baza e ca pot sa tina un secret ATAT, in rest sa nu le ceri ajutorul in vreo chestie inventeaza pretexte. Asa sunt fiecare cu toate nu doar cu mine. Eu am fost prietena buna pentru ele caci mereu le-am fost acolo, le-am spijinit, le-am ajutat iar cand au avut nevoie de ceva am alergat imediat, ba chiar am si renutat la unele chestii in favoarea lor, ca le fie bine. Eu daca rog pe vreouna sa ma ajute cu ceva, curu ajutor. Nu ma refer la chestii materiale.

Cu dragostea numai am nicio treaba, nimeni numai poate face sa (re)iubesc. Nu ma mai simt capabila de o relatie daca nu simt nimic, si o ard aiurea (NU este vorba de acel gen de prostii), dar mai ies asa cu cate unu de treaba, simpatic sau am dat si de baieti naspa care isi doreau "altceva" si bateau apropuri tampite, pe care nu le suport. Pe aia de obicei ii fac sa se simta inferiori cand prind momentul potrivit, si reusesc, ei merita) Cu baietii care imi lasa o parere buna devin prietenii mei (AMICI) iar altii prefera sa rupa legatura cu mine decat sa le ofer doar prietenia mea.

Sunt inconjurata de multe persoane, si totusi ma simt singura. Par puternica in ochii lor, dar astea-s doar aparente.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ne-ai descris o stare de fapt. Nu ne-ai spus ce doresti de la TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ne descriera unui baiat cu care te-ai simti in siguranta, sa nu umplii pagina ca iti spun de pe acum, nu o sa gasesti asa ceva

| notsurewhoiam a răspuns:

Bun,nu stiu cine esti si am dat peste intrebarea ta in timp ce cautam pe google tag-uri cu "nu sunt fericita",dar am ramas surprinsa cand am citit postarea ta pentru ca sunt in aceeasi situatie si chiar daca pare ciudat ma bucur intr-un fel ca mai exista o persoana care simte la fel.
Stiu ca e de ceva vreme postata intrebarea ta dar daca te ajuta cu ceva gandeste-te ca la fel ca noi doua mai exista milioane de persoane care inca sunt in cautarea acelui "ceva" care le aduce fericirea,poate un iubit,un talent nou, o meserie, un prieten, o noua pasiune, orice.
Poate o sa ai norocul sa dai peste una care cauta acelasi lucru ca si tine sau poate tu esti fericirea cuiva trebuie doar sa cauti acolo unde trebuie.Fii optimista, eu asta incerc sa fachappy

| ByllyGodBoy a răspuns:

Buna
Eu sunt Bylly si sincer m-a inpresionat faptul ca vorbesti asa deschis
Stai linistita ca totul are un inceput
Si in curand ai sa te simnti bine si implinaita
Eu unul m-as fi simntit mandru sa te am ca prietena
Se vede ca esti o fata de treaba si te felicit pentru asta
Bravo
Daca vrei sa mai vb asta e id meu byllygodboy

| DinamicSpeaker a răspuns:

Fii putenica si crezi in tine si cand persoana iubita iti va aparea in cale o sa vezi k esti capabil nu renunta!