| Anna0976 a întrebat:

Sunt casatorită de 2 ani cu soțul meu eu am 22 de ani iar el 26 de ani noi ne am dori să facem și copiii însă eu momentan consider că sunt prea tânăra să fiu mama soțul înțelege și a zis că facem când sunt eu pregatită însă socri mei părinți lui mă cam presează să le fac nepoței.Ce pot să fac în situația asta? Ce pot face să fiu pregatită pentru asta?

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vei face un copil atunci când vei fi tu pregătită - nu când vor socrii.

| RAY a răspuns:

Anna pune pe primul loc cariera, tu acum nu ai nevoie de copii și de un job stabil, sa fii independenta de bărbat, asta e cel mai important lucru în viața unei femei, independenta ei fata de un bărbat, ignorăi și numai vor repeta simplu

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nimic. Voi faceți copii, nu socri. Nu e treaba lor. Și dacă nu înțeleg de vorbă bună le spui in fata că asta e decizia voastră nu a lor și punct.