| Ilincailinca55 a întrebat:

Sunt căsătorită de un an și am un copil din alta relație o fata de 6 ani actualul soț o iubește și petrece mult timp cu ea la prânz el o culca ma bucur ca o iubește dar uneori sunt geloasa chiar dacă e fata mea.Ce ar trebui sa fac? Ce recomandați voi sa fac?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Să lasi gelozia. Nu multi barbati iubesc copilul altuia.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa lasi naibii gelozia pe propriul copil, ca ai o problema psihica serioasa!
Mergi femeie la psihiatru, ca nu-i posibil sa-ti urasti copilasul doar pentru ca se joaca si se impaca bine cu actualul sot.

| Fatamuntilor a răspuns:

Invata sa iti iubesti copilul
te-ai casatorit, barbatul te-a acceptat cu tot cu copil, spui ca iubeste si isi petrece timp cu ea. ce dovada mai vrei?
Lasa-i sa isi petreaca timpul impreuna, in acest ocupa-te de tine.Mergi la un salon, la cumparaturi SINGURA, fara sa te gandesti la geloziile tale/

| gabicoo a răspuns:

Ai mai pus întrebarea asta de 3 ori până acum. Recomandarea noastră este să nu mai postezi pe TPU, să-ți iei un serviciu ca să ai ocupație, sau dacă ești casnică ori în concediu de maternitate să mergi să discuți cu un psiholog. Postările tale denotă un început de probleme la mansardă și e bine să iei masuri la timp.

| Miruna333 a răspuns:

Terapie, asa ceva nu este normal

| 1onur a răspuns:

Doamne Dumnezeule...

| adryang78 a răspuns:

Deci ești geloasă pe soțul tău fiindcă o iubește pe fetița ta din altă căsătorie și încearcă să fie un adevărat părinte pentru ea?!
Mare e grădina lui Dumnezeu, dar și mulți au sărit gardul...