| RebecaCristiana68 a întrebat:

Sunt căsătorită doar civil cu soțul meu din luna Martie anul ăsta părinți noștri zic sa facem și cununia religioasa dar noi nu credem ca e neapărat important sa o facem voi ce credeți? Ce recomandați?

5 răspunsuri:
| Annie92 a răspuns:

Bună Rebeca, asta cu căsătoria religioasă e după cum simțiți voi. Dacă e doar unul din voi care dorește iar celălalt nu e o problemă. Nu e ok să faceți compromisuri aici. Sunteți de aceeași religie? Poate asta e un impediment. Sunteți religioși sau credincioși? Vrei să faceți asta pentru motive de credință sau pentru ca exista presiuni din exterior? Voi știți cum e mai bine?

| Cipi1212 a răspuns:

E atâta cheltuială cu nunta religioasă.

| ioana748 a răspuns:

Are si taina casatoriei rostul ei dar cum simtiti.
Se poate face si in cadru restrâns fara circul de rigoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta ce credem nois au parintii tai, voi sunteti singuri care trebuie sa decideti acest lucru, fara sa fiti influentati de nimeni, fiindca religia se face cu credinta in dumnezeu si daca nu o ai, atunci cununia aia este inutila.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as prefera sa nu trec prin asa ceva, decat daca (din anumite motive), ar insista partenera.
De parerile parintilor nu prea as tine cont, am fost lasat sa gandesc independent de mic.