| Byu_7191 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de 2 ani si as vrea sa ii fac cateodata mici surprize cum ar fi un biletel pe care sa scrie cat il iubesc sau lucruri din astea. Cine imi da si mie niste idei frumoase? Cele mai frumoase primesc funda :X

Răspuns Câştigător
| Paul_5456 a răspuns:

Foarte frumos din partea ta, si admir ca dupa 2 ani, arati ca il iubesti.
Depinde cati ani ai, in functie de ani, ti.as putea da multe idei.
Daca ai intre 13 - 16 ani, ai putea sa.i scrii un cantec, o poezie, dar e cam clasic, si fetele nu prea fac acest lucru, dar ai putea sa.i faci o surpriza, adunand multi prieteni comuni si de.ai lui, si sa faci putin teatru, adica, sa il duci la o terasa sau intr.un loc public, sau privat (casa ta, o terasa, un bar, si acolo sa apara toti prietenii) si pe drum sa te prefaci ca esti suparata sau ceva asemanator, incat sa nu.i dai nimic de banuit.
Faza cu inelele sau lanticul ati facut.o? Adica sa.i faci cadou un lantic care sa ai tu cealalta jumatate... Sau un inel cu numele tau...
Daca ai intre 16 - 23 de ani, ai putea sa ii faci o excursie sau calatorie surpriza, intre 2, romantica, si in fiecare zi cat dureaza excursia/calatoria, sa.i arati cat de mult il iubesti.
Un lucru frumos si pentru unii stupid, care mi.l facea fosta mea iubita, era, cum ea locuia la 20 de km de orasul unde stateam eu, fara carnet si fara sa aiba 18 ani, ii lua pe la ora 2 noaptea masina mamei sale si venea numai ca sa petreaca 30 de minute cu mine, eu nu iti cer sa faci asta, dar poate iti este de folosinta ca sa te poti inspira...
Oricum, acum nu prea am inspiratie, de aceea ti.am dat niste exemple banale, dar nu il obosii nici cu prea multe detalii, pentru ca poate incepe sa se plictiseasca.

9 răspunsuri:
| Onutsu a răspuns:

- Furi 2-3 trandafiri de la vecinu' sau din fata blocului si ii faci o inima rapid si scrii numele lui inauntru.
-Ii cumperi o curea si ii zici"dragule imi pare rau trebuie sa te leg de mine sa nu pleci la altcineva niciodata, de fapt chiar nu-mi pare rau" laughingbig grin

| makmihai96_2536 a răspuns:

Da te inteleg, si eu am o prietena care tot asa imi face surprize si tot felul, dar eu nu iti recomand sa ii faci cadouri de genul asta hai sa zicem ca ii dai o data ceva dar eu mai bine ma simt daca vine la mine, si ma saruta imi spune ca ma iubeste :X (eu nu cred ca daca cumperi cadouri scumpe atragi atentia sau demonstrezi ca iubesti pe cineva)

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Te iubesc iubi meu,esti ca un soricel chel
te iubesc purec mic,hai sa ne julim un pic
pisi pisi lesinat, de tine m-am saturat

ce intrebare e asta, ai 11ani?

| maria_4358 a răspuns:

Fa-i o petrcere dar pe el sa il speri spune-i ca s-a intamplat ceva rau si sa vina urgent dar o petrecere intre prieteni sau dul LA MUNTE doar voi doi.

| fluturas2 a răspuns:

Pai eu daca as avea un iubit as cumpara un cadou baiatului cum ara fi un parfum un ceas m-as duce in parc si i-as da un pupic cred ca si asta e un cadou

| Draagos a răspuns:

Trage o cacare in mijlocu usii lui si infige un trandafir in el! :X

| lindemona a răspuns:

Buna,

Imi primul rand bravo pentru idee. Intr-adevar, iubirea trebuie si "ingrijita".
Cateva idei, care sper sa te ajute ar fi:
-un biletel pe frigider, noptiera, oglinda (undeva sa-l observe usor)
-mic dejun, gen ou prajit sub forma de inimioara
-un apel urgent (cand stii ca nu e prea ocupat), ca sa-i spui ca-l iubesti
-un picnic prin surprindere
-o seara romantica, cina, lumanari, muzica buna etc.
Sunt multe altele, multe gesturi aparent obisnuite, in momente potrivite, pot avea un real succes. Totul este sa fii naturala, sa spui mereu ce vrei, ce simti.
"Sa nu regreti niciodata ce ai facut, ci ceea ce nu ai facut!"

O seara placuta si o relatie cat mai frumoasa si lunga.

| EpicWIN a răspuns:

Fai un cadou personalizat. ce stii tu mai bine ca ii place happy. cel putin asta mi-ar place mie daca as fi avut pe cineva mai special.

| summer12 a răspuns:

Cumpara doua inghetate si dai si lui una cand va intalniti. O sa aprecieze ca te-ai gandit la el. big grin