| NicoletaNicoleta49 a întrebat:

Sunt cu sotul meu de 10 ani aveam 20 de ani când l-am cunoscut acum am 29 el e la munca în strainatate avem 2 copiii împreună o fata de 4 ani şi un baiat de 7 el a zis sa merg şi eu cu copiii la el dar nu ştiu ce sa fac pentru ca copiii sunt învăţaţi aici şi eu la fel.Ce sfaturi aţi da?

4 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Mergeți la soțul Dumneavoastră acolo veți face un viitor la copii asigură și veți beneficia de multe ajutoare pe care în România nu există. Dece sa mai rămâneți în România Doamnă dacă soțul Dumneavoastră lucrează acolo și câștigă bine pentru familia pe care o aveți și va puteți întreține foarte bine împreună cu copiii și soțul Dumneavoastră acolo Veți beneficia de foarte multe ajutoare și ajutor din partea la stat veți putea oferi o educație mai bună o viață mai bună un trai mai bună copiilor dumneavoastră și să aveți o familiei fericită alături de soțul și copii dumneavoastră. Veți avea alocația de 2 ori mai mare decât în România la copii plus ajutorarea din partea statului fiindcă sunteți părinți unor copii în crește dezvoltare și educare...

| Madaxo97 a răspuns:

Mergi după el și încercați măcar să trăiți acolo împreună, nu e bine să stați despărțiți, relația voastră va avea de suferit în timp, te obișnuiești prea mult timp fără el si nu e bine. Da, poate ca sunteți obișnuiți aici, dar orice învăț are si dezvăț, vă puteți adapta și acolo foarte bine, nu aveți de unde să știți până nu încercați

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca doreste sa va angajati aoclo si copiis a inceapa sa invete acolo, ca sa aiba alt viitor.
Copii sunt invatati si educati de catre parinti, deci nu are importanta ce vor copii dvs, ci ceeea ce decid parintii copiilor, ca ei sunt adultii capabili sa decida viata copiilor, nu vice versa.

| Cipi1212 a răspuns:

Îi spui că tu și copii sunteți învățați să trăiți aici.