| Anna0976 a întrebat:

Sunt de 2 ani căsătorită cu soțul meu noi avem o relație frumoasă însa mereu suntem obosiți cu muncă și din cauza că suntem obosiți cu muncă nu prea petrecem timp împreună vrem sa mergem într - o mini vacanță eu am 22 de ani el are 26 de ani dar nu suntem siguri ce să facem pentru că ne trebuie bani pentru a ne cumpără casa momentan stam la apartament parinți noștri ne zic mereu că nu avem nevoie de vacanțe și noi avem fițe de astea vrem vacanța.Ce putem face în legătură cu ce zic părinți nostri? Credeți că merită să ne luăm o vacanță?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu luati nici o vacanta acum, o sa luati cand va permiteti, ca nu-i musai, mai ales ca sunteti foarte tineri la 22 si 26 de ani.
Am trecut prin asa ceva si primii 10 ani nu ne-am permis vacante si concedii, deci se poate tarii farte bine si fara vacanta.
Doar sa iesiti duminica ca sa va relaxati, mai ales ca stati la parinti unde nu platiti casa, masa si nici intretinere, deci nu aveti stresul asta pe cap.

| Cybele a răspuns:

Bună! Vă puteți lua o vacanță în România undeva unde nu costă mult. Important e să fiți împreună și să petreceți ceva timp de calitate amândoi. Sunteți tineri, nu vă irosiți tinerețea cu munca exagerată. Priviți jobul ca pe o sursă de bani, nu ca pe un loc unde să-ți dedici viața.
Eu mor pe oamenii care muncesc o viață întreagă să adune averi și apoi se plâng că nu și-au trăit viața și pleacă în vacanțe boșorogi. La bătrânețe trebuie să ai amintiri frumoase din tinerețe și astea vi le faceți petrecând timp împreună. Părinții să dea din gură cât vor. Sunteți adulți și faceți ce vreți.

| relian a răspuns:

Luati vancata si stai impreuna, acasa laughing e mult mai bine decat sa mergi undeva, unde cheltuiti bani mai multi decat daca ati sta la voi acasa.
In felul asta veti petrece timp impreuna cum spui, la casa ta, dormi in patul tau, va uitati la filme, faceti sex de 9 ori pe zi si de 15 ori pe noapte, mult mai bine decat altundeva.
Parintii au dreptate, vacante va trebhie, cand aveti casa voastra, stati in vacanta acasa.
Mergeti in vacante cand vreti sa va obositi, nu cand vrei sa te odihnesti. Vacantele de regula nu odihnesc oamenii, mai tare ii agita.
Te duci in vacanta, acolo hai la clumb, bei, dansezi, deci te obosesti.Mergi vara la mare stai in soare, caldura te termina laughing te oboseste zici ca tea batut careva cu parul.
Mergi la munte, te duci afara prin zapada, efort, obosesti mai rau ca la munca, deci nu mergi in vacante sa te odihnesti, asa cum spun care o spun.
Plus de asta mai dai si bani, pe unde stai, sa inchiriezi una alta, bani irositi aiurea.
Locul sa fie frumos il face omu, iar daca vrei sa mergi in vacante sa vezi peisaje ce la tine nu sunt, atu nci spui ca de aia mergi, nu spui ca ma duc in vacanta sa petrec mai mult timp cu partenerul

Asa ca trebuie sa stii de ce vrei sa mergi in vacanta. Acasa nu puteti fi impreuna singuri? Sinca cum laughing trebuie sa te duci altundeva sa fii cu partenerul tau? De unde ideile astea timpite?
Auzi si tu mergeti undeva unde sa fiti singuri sa petreceti timp de calitate impreuna, interesanta chestie, se pare ca timpul asta e pe calitati, nu este aceiasi calitate asa oriunde laughing
Mai bine ca la tine acasa nu te simti nicaeri mai bine, asta ca observatie.Nici la hoteluri de lux, pentru ca esti obisnuita cu casa ta.

Deci ceva mai bun ca la tine acasa nu vei gasi altundeva. Dar intreb ca idee, muncitit 24 de ore de nu sunteti impreuna? Muncesti 8 ore, hai sa zic 10 cu tot cu drum, dar restul de 14 ore sunteti impreuna, mai ales daca stati la aptm, nu are barbatu unde sa iasa, ca la curte sa mai faca una alta, asa ca aveti 14 ore in care puteti sta bot in bot zi de zi.

Despre ce desene animate vorbesti tu? Cum am spus au dreptate parintii vostri ca aveti numa figuri pe voi laughing

| kalasnicov22 a răspuns:

Cred ca esti un troll cu un singur neuron.