| Myrela123 a întrebat:

Sunt de 7 ani casatorită cu soțul meu avem certuri dese el e mai impulsiv și când e supărat pe diferite lucruri țipa la mine.Cum putem avea o relație mai sanatoasă?

6 răspunsuri:
| Cinic a răspuns:

Iarta-ma, dar tu faci spam cu aceiasi intrebare. TPU poate sa iti ofere doar niste pareri, solutia este la tine. Mai bine discuta serios cu sotul tau si decide ce vrei sa faci.

| Miranjacanela40 a răspuns:

In momentul in care există certuri săptămânile relația este toxică. In casă trebuie să existe pace și armonie nu certuri și supărări din ori-ce motiv. Dacă tricoul e strimt nu este mărimea ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Tipa si tu la el sa vada cum e si asa poate se potoleste

| andreierdna91 a răspuns:

Incearca sa-i explici ca tu nu esti cosul de gunoi emotional al nimanui (dar incearca o exprimare prietenoasa) si ca nervii lui trebuie sa fie varsati (daca simte nevoia sa ii verse) pe omul/obiectul in cauza nu pe altcineva. Incearca discutia asta intr-o atmosfera relaxata, intr-un moment cand el nu este deja nervos. Explica-i ca unui copil "nu e vina mea ca te-a suparat vanzatorul de la magazin".
Mai incearca si o alta abordare daca discutia nu functioneaza. Cand e nervos si tipa, fa ceva dragut pentru el (chiar in momentul ala) si cand o sa realizeze ca el s-a purtat urat si tu i-ai raspuns cu bunatate il va şoca si ai sanse mai mari sa nu mai faca asta data viitoare.
(Copy-paste la mesajul de acum cateva zile postat tot de mine)

| darrio2007 a răspuns:

De obicei, in asemenea situatii, rufele se spală in familie.
Asa ca numai voi puteti rezolva problema.

| Cipi1212 a răspuns:

E supărăcios demult soțul tău?