| Magda778 a întrebat:

Sunt de 7 ani cu iubitul meu, el nu imi mai da atentie de ceva timp, la inceput imi dadea eu il rog sa ma ia in brate, el nu vrea, zice ca e obosit.Ce sa fac in situatia asta? Ce sfaturi aveţi?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ii dai papucii si-ti cauti altul, ca s-a plictist de tine si probabil chiar cauta cearta, aratandu-ti ca nu mai este atras de tine, fortandu-te cumva sa te superi si sa rupi relatia.

Dupa 7 ani de realtie a intervenit rutina sau... o alta femeie, deci este timpul sa decizi serios, daca va casatoriti sau il parasesti.

| Cipi1212 a răspuns:

Din păcate iubirea este ca vremea. Nu știi ce se întâmplă.

| eliancodrut a răspuns:

Nu te lua dupa sfaturile Violletei. Ea debiteaza tot timpul prostii.
Iubirea, dupa 7 ani, nu mai poate fi la inceput.
Dragostea are trei faze:
1. Faza 1 - atractia fizica, ce poate fi fulminanta sau lenta. Cu cat este mai lenta, cu atat se transforma in iubire mai lent.
2. Faza 2 iubirea propriu-zisa. Aceasta poate fi puternica la inceput sau nu. Ea este ca focul: are o flacara puternica, apoi se domoleste, iar daca nu este intretinut se stinge. Sau este aprins de atractia lenta si mentinut timp indelungat prin adaugarea a unui sau doua lemne.
3. Respectul. In aceasta faza tandreturile fizice sunt mai rare, dar respectul este prezent.
Eu cred ca la 7 ani de la 7 ani de convietuire, iubitul tau ar fi trebuit sa tina in brate un copil, nu pe tine.