| maria_4358 a întrebat:

Sunt derutata de iubire iubesc pe cineva dar nu vreau sa-l mai iubesc. Ce ar trebui sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Anne24 a răspuns:

In primul rand, cati ani ai?hee hee

Pai ca sa nu-l mai iubesti, nu te mai gand la el, si ai trebui sa iti gasesti pe altcineva pe care sa il iubestihee hee Dar daca il iubesti cu adevarat, asta e altceva, incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui tot ce simti.

Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna,Maria! ar trebui sa ne spui si de ce nu mai iubesti acea persoana.dar banuiesc ca e vorba de un baiat si ca te-a tradat.am dreptate? in fine, tu gandeste-te ca nu mai este bine sa il iubesti.nu te mai gandi la el, iesi cu prietenii afara, distrativa.este mult mai bine decat sa stai inchisa in camera toata ziua si sa plangi dupa el.nu merita! fa-ti mai bine un program. dimineata fac cutare. dupa-amiaza fac cutare si tot asa.in timp ce faci acele lucruri din program, uiti de el. Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu.Bafta!

| Crisu a răspuns:

Sa ai rabdare. Nu stiu daca sti vorba, dar "Orice are si un sfarsit". Si dragostea ta pentru acel baiat, curand va pierii. Nu trebuie sa-ti faci griji in legatura cu asta. Dar altceva chiar nu ai ce face.

| Andra_8863 a răspuns:

Este foarte greu pentru tine. Cred ca ar trebui sa nu te mai gandesti la el. Si mie mi s-a intamplat asta dar acum trec pe langa el lejerwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti indrepti atentia catre alt baiat sau incearca sa faci lucruri care iti distrag atentia pentru a nu te mai gandi la acea persoana.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria, dacă tu eşti cea din poză, ar trebuie să te "deruteze" doar şcoala şi jocurile cu păpuşi, acum.

| Anyta2000_8367 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la dezavantajele lui si sa te impaci cu ideea ca nu e bine sa fi iubita lui. Sper ca te ajuta!