| Alex848 a întrebat:

Sunt din familie creștină, soția mea nu mă mai suportă din motive banale cum ar fi: -vorbesc prea mult uneori
-glume fără sens uneori
-sunt copilandru
Și altele dar în ochii tuturor nu sunt așa, doar în ochii ei, nu mai face nici dragoste cu mine de luni bune și nici nu mai doarme cu mine în cameră… nu știu ce să-i mai fac ca nu beau, nu fumez, nu merg la femei, iar mereu încerc să-i fiu pe plac în orice și să îi aduc flori, să o alint sa-i fac cadouri și alte surprize, nici la muncă nu am trimis-o. Nu mă lasă nici să o sărut măcar, stăm cu socrii apropo.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca asta este sotie legala, sau este iubita/concubina?

Spui tu: "nu mă lasă nici să o sărut măcar, stăm cu socrii apropo."
Asta spune clar ca nu-ti este sotie si nici nu te iubeste, daca nici macar sa o saruti nu accepta.
De ce mai stai acolo?
Divorteaza sau ia-ti valiza si pleaca!

| Alex848 explică (pentru Violleta2022):

Cum am spus ca suntem din familie creștină iar divorțul nu se acceptă, ea spune ca sunt copilandru și imatur, întrebarea mea principală este, poate o femeie de 20 ani care a început viața sexuală la 18 ani să nu aibă pofte? Oare eu ca soț cat de neplăcut aș fii pentru ea oare chiar nu are pofte deloc luni de zile?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex848):

Da, se poate doarece poate avea o dereglare hormonala serioasa care ii diminueaza libidoul si atunci nu simte dorinta de sex, sau este in depresie severa si nimeni nu stie.
Dar inainte sa o duci la medic pentru investigatii medicale, discuta cu ea, incearca sa afi de ce se comporta atat de rece, de ce te respinde, daca nici de data asta nu afli adevarul iti ramane discutia cu socrii (parintii ei), sa le spui adevarul si sa-i intrebi daca ei stiu de ce fata lor se comporta asa, de ce refuza chiar sa fie imbratisata si pupata de sotul, daca a fost bolnava in trecut sau ce anume are de comportamnetul ei este total inadecvat, de cum ar trebuie sa fie o sotie iubitoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Divort

| gabicoo a răspuns:

Găsește-ți o amantă și fă ca ea să știe. În final ori îi vine mintea la cap ori divorțați.

| Madaxo97 a răspuns:

Această femeie nu numai că nu te mai iubește, dar este total lipsită de respect față de tine, își bate joc. După ce că nici la muncă nu se duce, nici copil nu cred că aveți, ce face această femeie toată ziua acasă în timp ce tu muncești să îi faci toate poftele, să îi iei flori și cadouri, ea tot nu e multumită și nu mai vrea să doarmă cu tine în pat și nici măcar să te sărute? Ce înseamnă asta? Divorțează urgent de această nesimțită, și nu mai accepta să stai cu socrii niciodată, și nici cu o femeie care nu muncește.

| KovacsB a răspuns:

Alex ai 2 defecte mari
1-esti troll
2-faptul ca ai inceput sunt din familie crestina demonstraza ca ai iq -ul mai mic decat nr la pantofi

| eliancodrut a răspuns:

Cuzele pot fi multiple, dar principala cauza cred ca nu-i mai plac barbatii - daca nu are pe altcineva sa ii satisfaca nevoile intime.
Si iarta-ma ca-ti spun, dar tu esti cam naiv sau prostut. Femeia trebuie sa fie ancorata la munca la fel ca barbatul intr-o familie.
Sa stai cu ea fara sa te lase sa o atingi denota ceea cee ti-am spus. Ea te considera ca pe o sluga, care sa-i aduca bani ca sa aiba ce cheltui.
Ce discutii, cum zic unii? Inteleg ca in anumite perioade nu poate face dragoste, dar un sarut?
DIVORT

| tunoi88 a răspuns:

Salut,

Scrie mi in privat si iti spun eu cum sta treaba!

| Marianaetanita a răspuns:

S-ar putea ca soția ta să aibă pe cineva, investighează mai mult urmărește o și vorbește cu ia de ce este așa distantă cu tine, dacă ai greșit cu ceva comunicați.Dar să fiți doar voi doi

| Threeforest5 a răspuns:

Femeia deja e saturata, ori a ajuns la saturatie si vrea pe altcineva.ori nu stie ce inseamna dragostea..consider ca ar trebui sa ai o conversatie cu ea pe tema asta si sa i spui exact tot ceea ce te deranjeaza si sa asculti si parerea ei..de la ce ar fi putit sa se ajunga aici.