| Daria a întrebat:

Sunt foarte superficiala de fel, pentru mine conteaza aspectul fizic foarte mult, daca nu chiar cel mai mult.Si nu ma refer doar la relatiile cu baietii, la oricine... Mi-e foarte greu sa iubesc pe cineva care nu arata bine, nu stiu cum sa zic, dar ma deranjeaza superficialitatea mea. Ajutati-ma va rog.straight face

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este neaparat un defect, doar ca va trebui sa te multumesti cu un barbat a carui principala calitate sa fie frumusetea si sa ii inghiti defecte de caracter. Pana la urma zici ca astea nu prea conteaza pentru tine, asa ca nu vad de ce ar fi o problema.

| cristi202 a răspuns:

Probabil esti inca tinara, foarte tinara. Pe masura ce va trece timpul, avind relatii vei descoperi un lucru din propria-ti experienta: ca increderea, sinceritatea, daruirea, si multe alte calitati interioare fac ca o relatie sa mearga bine. Daca nu le ai, totul se duce de ripa, si adesea intr-un mod urit. Desigur ca fizicul conteaza si el, insa nu e totul, nu el trebuie sa primeze. Eu am avut o prietena pe care toti o considerau urita (era totusi frumoasa, doar ca nu stia sa se aranjeze, si sa se imbrace), insa a avut un suflet mare, si de aceea am fost prieteni. Adesea, adevarata dragoste trece de latura fizica, ea cauta ce este in interior. Cu siguranta ca ai cunoscut si tu persoane care nu arata fizic deloc bine, insa au mult de oferit, sunt fiinte cu personalitate, in preajma carora iti place sa stai. Eu prefer mai bine asemenea persoane decit o fiinta perfecta din punct de vedere fizic, dar care sa nu aiba ce oferi.

| Anca a răspuns:

Si eu ma axez destul de mult pe aspectul fizic. Nu as putea sta cu un barbat care nu ma atrage fizic si nu-i genul meu fizic, oricat de mult mi-ar placea in rest.
Am fost pusa in situatia de a alege un barbat extraordinar ca si caracter, dragut fizic - dar nu genul meu. Un barbat extrem de atent, care ar fi facut orice pentru mine. Un barbat pentru care multe ar fi dat dracu tot si nu l-ar fi lasat sa scape. Si totusi, eu nu l-am vrut.
Nu era chimie, nu avea acel ceva. Si oricat m-am chinuit sa-i formez o alta imagine in mintea mea, nu am reusit. Nu ma atragea si pace!

Nu te ingrijora de superficialitatea ta.
La un moment dat va aparea barbatul care e asa cum vrei tu si fizic si moral. Trebuie doar sa-l astepti si sa-l recunosti! happy

| Liviu a răspuns:

As mai avea ceva de adaugat la ce a zis madalina.
Tendinta de a insela vine foarte usor.
Daca acea persoana arata bine'
Toate vor intoace capu dupa elhappy
Pe strada ti-ar place sa se uite toate pitipoancele la el?
fii sigura. e barbat nu rezista
Nu poate zice nu la o pasarica crede'ma
Cat de tare ar fi el nu imi spune ca nu profita.
Daca nu curge macar picura
Deci. mai bine unu mai " uratzel" da cu principihappysi sa stie sa respecte
Tre sa fii tare pe tine sa ai pe langa tine pe cineva " frumos " cum zici tu happy

| YourDailyApple a răspuns:

De acord cu @Brigaela foarte tare raspunsul laughing.
Cupleaza-te cu unul super-frumos si prost ca noapteahee hee. Orcium pentru tine conteaza doar ambalajul nu si continutul big grin.
Salut!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint tipla, arat excelent (cu degetul), dar prost bita.Incerci si cu mine te rog?