| NicoletaNico555 a întrebat:

Sunt împreuna de 2 ani cu iubitul meu, am 17 ani, de asta nici nu accept avansurile acelui baiat de care am zis in intrebarea precedenta dar e o mica problema. Tata nu îl poate accepta pentru ca iubitul meu e ţigan şi noi suntem familie de români, mama la fel l-a vazut o singura data cand a venit in ţară, ea e la munca în strainatate. Eu nu vad nici o problemă în faptul ca este ţigan, important e ca mă iubeşte mult şi ţine la mine şi eu la el şi parinţii lui sunt foarte de treaba.Aş vrea sa va întreb şi pe voi daca pare o problemă ca e ţigan. Şi ce sa fac în legătură cu părinții mei?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este o problema foarte mare ca el este tigan, iar parintii tai stiu bine, de aceea se opun relatiei cu el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă tu vrei sa intri in lumea lor... Nu e nicio problema.

| mihai69 a răspuns:

Sunt tot felul de rromi. Ca și la alte neamuri. Dacă băiatul e ok, nu e niciun fel de problemă.

| ioana748 a răspuns:

Important sa te simti iubita si respectata. Nu contează culoarea pielii cat baiatul este om bun si iti aduce o stare de bine.Ai tai il resping pentru ca au o cultura in care femeia nu este prea mult respectata ci mai mult un animal bun de facut copii si servitorit tot neamul.
Adica, ar trebui sa le aduci argumente parintilor de ce nu au dreptate si cu ce iese el din tiparul specific etniei sale.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred că e bine să fii soția unui rrom.

| jackson78881 a răspuns:

Nu e nici o problema, putea sa fie și nepalez la glovo, contează că îl iubești și sunteți fericiți