| LauraCristina09 a întrebat:

Sunt împreună de 6 ani cu iubitul meu am 19 ani parinți lui mau adoptat dar nu cu acte pentru că eu am fost la orfelinat de ceva timp eu cu el nu prea ne mai înțelegem însa aș dori să mai dau o sansă relației.Cum putem sa ne reconstruim relația?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici măcar nu știm de ce nu mai merge, cum ai vrea sa ghicim cum sa o reparați?

E clar că nu mai sunteți copii și probabil aveți alte direcții decat la 13 ani. Poate nu e cazul sa reparați nimic.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Buna Laura.
Cearta exista atunci cand nu cadeti de acord asupra unui lucru.
Pentru a nu mai exista, incearca sa lasi tu de la tine, sa-i accepti deciziile si parerile, sa nu-ti mai exprimi parerile despre subiectul ala ( pe cele in contra ) sa faci ca el... si daca chiar nu merita un subiect spune-i frumos ca nu e bine si de ce anume, roaga-l sa te asculte cand ai asta de facut si discutati subiectul.

| ioana748 a răspuns:

Ai trecut la alta etapa de viață.
Probabil ca îndrăgosteala a trecut si ati descoperit ca sunteti incompatibili.
Sa nu iti fie teama sa fii independenta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil nu va mai intelegeti pentru ca el e mai pedo asa de felul lui din moment ce a inceput o relatie cu tine cand aveai 13 ani (!) si acum esti prea batrana pentru el

| Andreipho a răspuns:

Daca nu va intelegti, nu va potriviti. Deci, nicio sansa.