| penelope a întrebat:

Sunt in iasi la facultate, anul 2.in caz ca nu intru la camin stiti pe cineva care primeste in gazda(chirie) si cam ce preturi?

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu zic sa cumperi ziar cu anunturi si sa te informezi trebuie sa fie multe anuntur de genul asta.

| Corina a răspuns:

Draga mea, desi n-ai precizat, stiu ca esti studenta la Iasi. Cunosc vreo doua batrane singure, pe care as putea sa le intreb, daca vrei, dar cred ca ar trebui sa discutam ceva mai multe detalii. Cu prietenie!

| matraguna1 a răspuns:

Cam cati bani ai tu pentru asta? chirie + chelt intretinere.

| matraguna1 a răspuns:

Daca ai cu cine sta intr- camera poti ajunge la 50 eur chirie/pers. e in jur de 100 eur o camera intr-un ap cu 3 camere modest sau chiar saracacios. daca iti cauti colegi te ajunge mai ieftin. daca ap e cu centrala termica mai faci un pic de economie la iarna. cel mai bine iei "Evenimentul de Iasi". e plin de anunturi legate de chirii si gazde si colegi. ideea e sa te inarmezi cu rabdare ca sigur gasesti ceva avantajos si pentru tine.

| necuratu a răspuns:

Exista siteuri ca http://www.cautcoleg.com sau http://www.cautcoleg.ro unde poti gasi locuri de inchiriat ieftine