| ACI_1105 a întrebat:

Sunt in primul an de facultate, iar iubitul meu( cu care sunt de 2 ani jumate) vrea ca la anul sa stam impreuna. El e cu un an mai mare ca mine, iar anul trecut ne-am vazut in weekenduri o data la cateva saptamani si in vacante, deoarece el avea facultatea in Bucuresti, dar cu toate astea relatia noasta a rezistat. Anul acesta, am mers si eu la facultate in Bucuresti dar am ales sa stau cu o fata, desi el si-a dorit si anul acesta sa stam impreuna, pentru ca nu eram sigura ca trebuie sa facem acest pas +parintii mei nu erau de acord. Dar la anul imi doresc sa stau cu el, imi doresc sa adorm in fiecare seara in bratele lui, iar dimineata cand ma trezesc prima fata pe care sa o vad sa fie a persoanei iubite. Dar nu stiu cum sa imi conving parintii, ei inca ma cred o fetita. Dar vreau sa nu ma mai vada asa, voi avea 20 de ani si mereu am fost o persoana responsabila si nu am luat decizii importante fara sa ma gandesc bine inainte.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca relatia voastra este stabila atunci nu vad de ce nu v-ati muta impreuna, parintii sunt greu de convins mai ales ca nu accepta ca fetita lor a crescut si mai ales la cate se intampla in ziua de azi...

| neutrino a răspuns:

Nu-ti bate inca singura cuie-n talpa, puteti face sex si fara a locui impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casatoriti-va si gata.santeti mari, respomsabili, si siguri pe sentimentele voastre. daca nu e asa, inseamna ca relatia e doar sexuala.si poate merge si fara sa stati impreuna.

| Mirunelu a răspuns:

Daca va mutati impreuna fara sa le spui parintilor, ei au de unde afla? Vin in vizita la tine? Daca nu au cum sa afle, muta-te. Daca mai vin in vizita sigur ai cum sa te scoti de cateva ori ca doar n-or veni mereu la tine.