| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in primul an la facultate, iubitul meu cu un an mai mare, suntem împreuna de 2 ani si imi tot spune ca de la anul sa stam împreuna. Părinții mei mi-au cumpărat un apartament in Bucuresti si ar însemna ca el sa stea la mine. Daca era apartamentul lui, mi se părea mai ok dar asa. Simt ca o sa il întrețin eu. Ce părere aveți?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce conteaza al cui este apartamentul? Daca amandoi contribuiti in mod egal la intretinerea lui nu vad unde este problema. Daca va iubiti nu vad de ce scoti in evidenta asa ceva.Din cate imi dau seama nu prea exista iubire.Din partea ta.Doar fite.

| Aasdfghj a răspuns:

Iubire mare intre voi... m-ai dat pe spate deja. Ce conteaza al cui este apartamentul? Nu ar conta mai mult faptul ca o sa stati impreuna? Intretinerea si restul utilitatilor le platiti impreuna. straight face
Daca el ar fi fost sarac si tu bogata cred ca nici nu te uitai la el, te gandeai ca il intretii. laughing))

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu vii cu apartamentul el vine cu cheltuielile de intretinere

| neutrino a răspuns:

Fii cuminte si cu minte.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai sa participe si el la cheltuieli. Mie mi-ar fi penibil sa-ti cer bani de chirie cat timp esti prietena mea si e apartamentul meu.

| pufulescu a răspuns:

Fiind prietena lui, nu ar fi normal sa ii ceri chirie! Dar in mod sigur cheltuielile casei trebuie sa le impartiti fifty - fifty : apa, curent, gaze, caldura, asociatie de locatari.

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer este destul de dragut ca el vrea sa stati impreuna si chiar ti-a zis asta. Nu poate fi atat de rau. Inainte sa va mutati impreuna trebuie sa discutati serios despre acest lucru, despre cheltuieli si despre dorinta de a locui impreuna pentru a nu il intretine. Trebuie sa va ajutati reciproc. :3

| printesa00 a răspuns:

Eh...eu spun ca tot acelasi drac ewinking. Este ok sa stea la tine.

| xAlessia a răspuns:

Buna, nu e un lucru rau sa locuiti impreuna, dar trebuie sa stabiliti de la inceput unele atributii pe care le veti avea ca sa nu existe neintelegeri in timp. happy

| JessieAnia a răspuns:

E ok sa stea la tine. Nu mi se pare ceva anormal. Nu trebuie sa te gandesti neaparat ca il intretii! Intr-o relatie trebuie sa va ajutati reciproc. O sa aiba si el perioade mai proaste (financiar) in care o sa il ajuti, dar si tu o sa ai perioade mai proaste in care o sa te ajute el! Asta inseamna relatie big grin