| NataliaNaty2213 a întrebat:

Sunt însărcinată dar îmi doresc sa fac avort chiar nu îmi doresc accest copil soțul meu nu îmi da voie sa fac avort pentru ca el vrea acest copil eu nu prea sunt pregătită pentru el totuși e corpul meu și ar trebui sa fie decizia mea dacă îl păstrez sau nu.Cum să îl fac și pe soțul meu sa înțeleagă asta?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Esti deja casatorita, cum sa nu fi pregatita pentru un copil? Si daca e asa de ce nu v-ati protejat? Acum sa faci avort e ca si cum ti-ai ucide propriul copil! Nu face asta! Timpul te va pregati, ai sa vezi, iar peste 1-2 ani ai sa te bucuri ca m-ai ascultat!