| Milliii a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema si cred ca voi ma puteti ajuta!
acum cateva zile am acceptat prietenia unui coleg, pana acum nu simteam nimic pentru el, adv e ca e dragut, biker par luuung. in fine. problema este ca ceva imi spune ca nu e bine sa fiu cu el. dar in acelasi timp as regreta daca m-as despartii de el. nu stiu ce sa fac. el chiar ma iubeste dar eu nu chiar asa de mult precum el.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Mai astepta putin pana iti clarifici sentimentele.

5 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Asculta-ti sentimentele de multe ori ele sint mai de prisos decit sfaturile altora, deci asculta-ti instinctul!

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
In primul rand nu are cum sa te iubeasca dupa cateva zile, poate doar te place sau te adora. happy
Daca tu simti ca nu mai poti sta cu el. nu ai ce regreta dupa. Baietii mai sunt! Ai putea sa vorbesti cu el si sa vezi ce spune cum va intelegeti. si ce simtiti unul pentru celalalt, asa poti sa vezi mai tarziu cum va merge.
Daca nu, ar fi sa alegi ce-ti spune inima si dupa ceea ce simti tu.
Multa bafta si vezi ce faci! :*

| uite aici a răspuns:

De multe ori se intampla sa cunosti o persoana iar la inceput sa ai o parere neutra despre ea, nu ti se pare urat, frumos, e doar ok, dar dupa ce petreci ceva timp impreuna, lucrurile se schimba iar in final poti sa tii sau sa iubesti acea persoana mai mult decat ti-ai imaginat vreodata. Cat despre iubirea pe care crezi tu ca o are fata de tine, ei bine aceea nu e iubire, e doar atractie, admiratie, chemistry-cum zic americanii, Iubirea apare un "pic" mai tarziu. Ramane sa hotarasti tu ce o sa faci big grin

| SudHop99 a răspuns:

Pai spune-i ce simnti pentru el.si poate te indragostesti de el

| Milliii explică:

Pai deja sunt cu el. si asta o sa para cam naspa.eu spunandu-i dupa ce simt.