| Valencia5555 a întrebat:

Sunt într-o relație cu o fată de mai multe luni. Avem amândoi 29 de ani. Chiar de la
la început, a existat o chimie foarte puternică. Pentru mine a fost cea mai puternică chimie pe care am simtit-o.

După 4 luni, într-o seară a venit și mi-a spus plângând că trebuie să-mi zica ceva grav. În urmă cu 7 ani, a avut o relație de un an cu un bărbat căsătorit cu 17 ani mai în vârstă. Am fost șocat, iar ea a plâns toată seara. Am decis să continui relația
dar nu o mai văd ca înainte.

Câteva detalii: a avut o copilărie nefericită, cu un tată alcoolic, absent, foarte violent cu mama ei, care cheltuia bani pe distractii și amante. Are o stima de sine scazuta, este foarte placuta, se bucura ca un copil cand tu
dă-i afecțiune, crede că nu este suficient de frumoasă și este foarte timidă. Înainte de a deveni amantă la 23 de ani, a mai avut două relații de cate un an in care a fost inselata. Ea spune că a fost traumatizată. Acum este independentă, are un loc de muncă și un statut bun.

Se comportă impecabil cu mine, face eforturi să mă facă fericit și spune că are noroc că și-a găsit sufletul pereche.

Acum 7 ani, bărbatul căsătorit a asaltat-o cu vrajeli si afecțiune, complimente, s-a victimizat că soția lui este rea, că îl înșală, că ei nu fac sex etc. Mi-a aratat poze cu el si dupa parerea mea este un barbat autoritar si bandit, fals, cu bani. Am văzut-o si pe soția lui care are poze vulgare pe Facebook.

Ea spune că regretă și că și-a dorit doar sex și o vorbă bună, fiind supărată pe viață. Dupa aceasta nebunie, S-a dus la biserică și s-a spovedit.

Nu stiu ce sa fac. O iubesc, nu mi-a făcut nimic rău, mă face fericit și îmi oferă o afecțiune infinită. Simt că este o persoană bună.

Ce credeti? Mulțumesc foarte mult!

8 răspunsuri:
| Turbo223 a răspuns:

Ce sa credem? Suntem oameni si nu putem indeplini sau bifa toate caracteristicile unui tipar ideal la perfectie.Ce vreau sa spun, toata lumea trece prin necazuri si toata lumea si a gestionat sentimentele negative intr-un mod considerat mai putin adecvat, nu o sa gasesti printesa pura, virgina si perfecta.Intamplarea de care vorbesti a avut loc acum foarte mult timp, deci avea doar 22 de ani.Si a avut si un istoric abuziv, unde a fost afectata.E normal sa fi ramas cu niste traume, suparari din urma trecutului ala

| Mosotti a răspuns:

Pai daca o iubesti, nu ti-a facut nimc rau si te face fericit, ce mai vrei? Ramai cu ea! Ce mai conteaza in rest? Nu mai conteaza nimic, conteaza cum e cu tine si cum te simti tu cu ea.
Nu conteaza daca acum 7 ani erai cu ea sau nu erai.

De regretat un sex nu este, ca ceva rau nu a avut, ci placere, nu are de ce regreta o placere, deci nu are de ce sa regreta ca si-a dorit doar sex. Sa regrete daca ar fi facut ceva rau, nu ceva bun.

| Valencia5555 explică (pentru Mosotti):

Sa fii amanta unui dubios cu 17 ani mai mare, care avea si copil mic, timp de un an, nu e rau?

| ania a răspuns:

Sa o ierti, sa treci peste trecut, sa te insori cu ea daca vrei sa ai binecuvantare Creatorului peste relatia voastră.

| Dumitrache_Simona_Daniela_1994 a răspuns:

Cred ca cel mai important este cum a fost cu tine de la începutul relației. Toți am făcut greșeli în trecut. Dacă ți-a spus trecutul ei înseamnă ca are încredere în tine. În general în momentul în care ne deschidem sufletul în fața persoanelor la care ținem, acestea își schimbă părerea despre noi mai ales atunci când nu aud ceea ce își doresc. Nu mai bine nu îți spunea nimic? Dacă poți trece peste trecutul ei, foarte bine, mergeți înainte și clădiți ceva frumos. Dacă nu, sănătate, căi separate. Baftă!

| 1onur a răspuns:

Este sinceră cu tine și asumată. ce a făcut în trecut ei este alegerea ei atâta tot. Nu înțeleg dacă spui că o iubești cu Adevărat, de ce pui întrebarea asta? ea știe despre tine că o vorbești pe la spate? cu atâta lume? pentru ce ai mai pus întrebarea? dacă afirmi că o iubești cu Adevărat?

N-are nicio treabă cea făcut ea în trecutul ei și alegerile ei personale dacă acum este cu tine și tu spui ca o iubești cu Adevărat arunci? Ce rău îți face fata asta? Nu-ți face nimic îți recunoaște Adevărul iar tu cum ai aflat ceva despre ea cum știi ceva de la ea despre ea te duci și o vorbești pe la spate nu faci deloc bine cum te comporți cu ea pe la față frumos și după pe la spatele ei o vorbești că avea relație cu bărbați însurați sau ci alți băieții, dacă ia șia deschis inima la tine sufletul la tine tu de ce? O vorbești? Cea făcut ea în trecutul ei este treaba ei nu-i treaba ta s-o vorbești de rău.

Ce consideri eu cu Adevărat este că nu ești bărbat Adevărat. fiindcă când iubești cu Adevărat o femeie o fată nu o vorbești la lume pe la spatele ei ori ce ar fi făcut ea in trecutul ei a fost doar alegerea ei. Iar ea a considera că poate să-și deschide inima la tine sufletul ei la tine iar tu la primul oportun și ocazie cum ai știut ceva legat de ea ai și vândut-o, vorbito, umilito.

Pune-i ei întrebarea care te deranjează nu lumi întregi nu trăiești cu lumea cu ea trăiești.

| Valencia5555 explică (pentru 1onur):

Nu am spus nimanui. tocmai, deoarece ma streseaza subiectul, am postat aici anonim pentru a ma descarca cumva.

| 1onur a răspuns (pentru Valencia5555):

Păi tu spui că nu ția făcut nimic rău corect? Arunci dacă nu ția făcut nimic rău si spui că o iubești, atunci de ce o faci amanta altui bărbat mai mare ca ea?

Tu ca bărbat cum te simți să-ți vorbești femei care o iubești cu Adevărat, s-o faci amanta altuia unde îți este bărbați? dacă o înjosești în halul ăstaCare este problema dacă a avut o relație la alegerea ei cu alt cineva? Tu ești ușă de Biserică? Tu nai greșelile faptele tale? Dacă ea șia deschis inima și sufletul la tine de ce pui întrebarea asta aicia? Si nu-i spui ei să-și știe cu cine are de aface, fiindcă în toată situația asta nu o văd pe ea cu nimic că a greșit și pe tine fiindcă afirmi că "iubești" și pe la spatele ei uite câte faci și o consideri...