| google_6002 a întrebat:

Sunt nou p'aici dar nu vin cu o intrebare iesita din comun : cat de mult influenteaza banii, o relatie? astept raspunsuri cat mai interesante :d

7 răspunsuri:
| psihox a răspuns:

Fata ar putea sa-ti ''toace'' toti banii si sa-i piarda, pentru ea sau la sef, sau intr-o banca, sau sa fuga in alta tara. Si tu vei ajunge sarac lipit pamantului. Si vei regreta ziua in care ti-au disparut rapid toti banii. Sau sa-ti intretii nevasta jucausa, distractiva.

| Amrita a răspuns:

Stii. cineva mi-a spus o "povestioara".hee hee. O tipa. cam. cu o viata aiurea. s-a indragostit de un baiat. Acel baiat avea o situatie financiara nu tocmai buna si era implicat si intr-o relatie cu o fata.Doar ca. tipa de care am spus primea bani de la parinti din strainatate si tot il scotea pe baait in oras, ii cumpara multe lucruri(ex:i-a luat o bautura, nu mai stiu exact ce era de 300 de mii)si baiatul normal ca se simtea aiurea si cu toate ca baiatul o averizase ca nu o place si ca are pe altcineva. ea tot continua.Intr-o zi. l-a sarutat si prietena baaitului a vazut si ei s-au despartit.Bineinteles ca baiatul a hotarat sa nu se mai vada cu tipa respectiva si.totul a iesit cam rau.
Asa ca. banii chiar nu cumpara orice!

| hasegawa a răspuns:

Banii aduc fericirea insa nu o si mentin intr-o relatie.

| Mjdolhfi a răspuns:

Banii influenteaza mult o relatie. Din cauza banilor sunt multe certurisad. Insa banii nu pot cumpara orice. Ei nu pot cumpara:fericire, sanatate, iubire si s. a. m. d.

| dynasmile21 a răspuns:

Depinde de la om la om. Se pot ivi multe certuri din cauza statutului financiar. Daca cuplul are o vechime nu se va lasa influentat asa usor de acest amanunt, insa daca este o relatie "proaspata" si partenerul cu mai multi bani incearca sa-l "supuna" pe celalat partener din punct de vedere financiar cuplul va avea de suferit.
Tot asa daca un cuplu(sa presupunem ca locuiesc impreuna) intampina greutati dintr-o data din punctul asta de vedere are mari sanse sa se desparta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OOOOOoooooo in multe feluri, chiar daca ii are ea sau el, daca ii are el are impresia ca trebuie sa faci musai sluj (sa te comporti asa cum vor banii lui ), fetele sunt mai ponderate daca se afla in asemenea situatie dar si ele pot avea muschi.

| Rallu_3508 a răspuns:

Banii pot influenta in multe feluri o relatie.
De exemplu daca si ea si el sunt persoane influente si au multi bani pot aparea certuri pe tema:cine are cei mai multi bani?
In exemplele calsice -unul are bani si unul nu- stii si tu, banuiesc, ca pot aparea mereu discutii sau unul sa se creada mai "tare" decat celalalt.
In concluzie, banii trebuie facuti dupa ce te casatoresti prin munca celor 2 soti, pentru ca, altfel, vor aparea mereu discutii.