| incze a întrebat:

Sunt o fata care prefera sa aiba" prietena" de suflet un baiat ne intelegem foarte bine si mereu ne ajutam dar nu am mers nici o data mai departe oare este posibil sa ajungem sa ne indrgostim unu de celalalt?
Eu de mica am avut o atractie catre baieti mai bine vorbeam cu ei decat cu fetele, ele mi se pareau geloase sau se bagau in relatia mea mereu dar baietii nu sunt asa, doar ca uni chiar ajung sa se indragosteasca si dupa aia trebuie sa ii indepartez. Totusi acest baiat e mai diferit vorbim foarte deschis si ne intelegem ne ajutam parintii mei stiu de el parintii lui stiu de mine, oare va ajunge sa se indragosteasca de mine sau eu de el?

Răspuns Câştigător
| Simσηαღ a răspuns:

Cele mai lungi si mai frumoase relatii au plecat de la o simpla relatiede prietenie. oadata ce suneti prieteni deci aveti caractere asemanatoare orice este posibil atat timp cat va placeti si din alt punct de vedere nu doar sa stati unul in compania celuilalt.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum va decurge relatia amicala intre voi, daca faci primul pas poate va accepta sa fie cu tine sau el vrea sa-l faca mai tarziu. Daca vrei sa fi cu el vorbeste cu el si vezi ce zice.

| heLLbound a răspuns:

Buna, nu este nimic gresit sa preferi o relatie de prietenie cu un baiat decat cu o fata.In timp, este probabil sa te indragostesti de persoana lui, nu neaparat de cum arata, ci de modul cum trateaza fiecare lucru, problema, chiar si de micile detalii, de exemplu cum te priveste, cum se comporta, dar asta nu se intampla intotdeauna.

| incze explică:

Ne intelegem foarte bine si mereu ne-am inteles asa suntem prieteni de vreo 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă aș avea un glob de cristal, ți-aș spune. Nu putem noi să-ți vedem ție viitorul.Asta depinde strict de voi.E posibil să vă îndrăgostiți, e posibil să limitați totul la prietenie. Răspunsul există în tine și în el, nu aici.

| DeeepEyesClau a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. De fapt, dintotdeauna prietenul meu cel mai bun a fost un baiat. Sigur ca se poate ajunge la dragoste, si o sa fie si mai usor pentru cel care o sa faca primul pas, dar nu e obligatoriu.

| Leon a răspuns:

Ar fi pacat daca nu... daca tu zici ca e deosebit pentru tine straight face

| IsabelaIssa a răspuns:

Doar pentru simplul fapt ca ti-a trecut asta prin cap, ar putea duce la o posibila relatie. Poate ca tu deja ai inceput sa te gandesti la mai mult si iti doresti ceva de la el in sinea ta, dar nu esti inca sigura nici de ceea ce vrei tu si nici daca el ar vrea. El poate nu s-a gandit niciodata la asta si daca nu sunteti pe aceeasi unda si ii propui ceva s-ar putea sa il pierzi si ca prieten. Dar daca va intelegeti asa bine si de 3 ani. cine stie. Fii sigura pe tine mai intai, de ceea ce iti doresti, apoi incearca sa vorbesti cu el. Bafta!:*

| DeniZu a răspuns:

Asta suna a inceputul unei povesti de dragoste k in filme laughing nu stiu, eu la asta m-am gandit prima oara dupa ce am citit. Sper sa va dati seama amandoi ce vreti cu adevarat unul de la altul, simpla amicitie, sau, dc nu, poate chiar inceputul unei idile smug