| leenah103 a întrebat:

Sunt sanse mari sa iti revii din coma?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Da sunt șanse, însă procentul este mic.

| WhiteLife a răspuns:

Depinde ce a cauzat comă și de cat timp a fost pacientul in starea respectiva. In general medicii pot spune o părere, daca se așteaptă că pacientul să-și revină sau nu. Sunt cazuri in care au stat ani in coma, sunt cazuri in care s-au trezit miraculos, sunt care au stat puțin, este și coma indusa etc.

| Yrem3119 a răspuns:

Depinde. Bunica mea a stat 3 zile in coma si apoi si a revenit, a mai trait 2 ani si nu a ramas cu nicio problema dupa coma! Roaga -te pentru acea persoana!?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, sunt șanse. Nu sunt statistici care să monitorizeze șansele. Important este că sunt.