| CreepyCrow a întrebat:

Suntem atat de asemanatori si totusi atat de diferiti:-?
Dar ce aspecte ne fac mai exact, sa fim diferiti:-/?

1.http://www.perfectlady.ro/images/hairstyler_articole/276 _0_4.jpg

2.http://www.girlsgocrazy.info/......erwood.jpg

Eu am privit imaginile si am tras cateva concluzii(de data asta, generale, imaginile erau doar un exemplu)
1. Forma spancenelor
2. Forma ochilor si culoarea lor, dar si ce inspira ei(cam ciudat asta, nu:-??)
3. Forma nasului
4. Forma fetei
5. Felul in care sta parul si forma lui
6. Inaltimea(si asta conteaza:-/)
Eu cam asta cred:-?
Sunteti de acord? Da? Nu?
Mai stiti si alte aspecte:)?
Multumesc:x

2 răspunsuri:
| onlyagirl a răspuns:

Caracterul.tott..nu exista doi oameni la fel, trebuie sa aiba ceva in plus sau in minus fiecare dintre noiwinking

| znstr a răspuns:

Am o colega care seamana cu o actrita din filmele pentru adolescenti/comedii, iar o tipa pe care intr-un mod neobisnuit am gasit-o pe Facebook, seamana izbitor cu tipa care face reclama la parfumul lui Justin Bieber, sau ceva de genul acesta, insa nu sunt una si aceeasi persoana. Poate ca undeva in lumea asta iti seamana si tie la forma corpului, culoarea parului precum si forma fetei, culoarea ochilor, nasul, si alte aspecte. Vocea poate sa fie asemanatoare, ticurile verbale sau fizice care le au unii oameni cum ar fi cunosc oameni care isi ridica spranceana sau se incrunta dintr-un tic, sau dau din ochi, sau isi pun mana la ceafa/in cap, tot dintr-un tic, dar deja deviez de la subiect. Pe scurt, da, sunt de acord cu faptul ca fiecare om are o "sosie" (asa se numeste persoana care seamana cu o alta persoana, fara a avea vreo legatura de sange, familie, nici macar prietenie). Pana si Inna are o sosie, http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......a-stan.jpg iar de nenea Basescu sa nu mai vorbim http://www.gicacontra.eu/img/Basescu-sosie-Robciuc.jpg si nu au nici cea mai mica legatura una cu cealalta. Intr-adevar si fetele din pozele tale seamana, dar nu sunt una si aceeasi, au alta privire, ochii lor inspira altceva, si dupa asta iti poti da seama care-i care. Nici gemenii nu seamana intre ei, exista ceva (de la mama, sau de la tata), care sa ii diferentieze, macar la un fir de par, si tot exista o diferenta. Sper sa lamuresti faza asta cu asemanarile izbitoare, pa pa!